SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

NTT chce zwiększać produkcję komputerów o 20%

Producent komputerów, spółka NTT System, który w czwartek zadebiutował na GPW, chce zwiększać produkcję komputerów o 20% rocznie, zapowiada prezes spółki Tadeusz Kurek.

W jego ocenie, tak duży wzrost sprzedaży będzie możliwy w ciągu najbliższych trzech lat, dopóki procent osób posiadających komputer w Polsce nie dorówna poziomowi z Europy Zachodniej.

NTT System wyprodukowało w ubiegłym roku 168 tys. sztuk komputerów, z czego w Polsce sprzedanych zostało 133 tys. sztuk. Prezes zapowiada, że w tym roku produkcja wzrośnie do ponad 200 tys. sztuk.

"Potem chcielibyśmy, aby sprzedaż rosła o 20% rocznie. W Polsce komputery posiada około 50% populacji, w Unii Europejskiej - prawie 100%, dlatego mamy taki wzrost zapewniony na następne trzy lata" - powiedział Kurek dziennikarzom podczas uroczystości debiutu spółki na warszawskiej giełdzie.

Kurek zaznaczył, że spółka będzie się starała, by szybko rósł udział laptopów w przychodach firmy. Obecnie stanowi on zaledwie kilka procent, gdy tymczasem komputery przenośne to połowa wartości rynku komputerowego.

Kurek poinformował w czwartek, że pod koniec tego roku lub na początku 2008 roku firma uruchomi fabrykę z możliwościami produkcyjnymi na 400 tys. komputerów. Jednak NTT będzie odsprzedawało część mocy produkcyjnych.

"Pierwotnie zakładaliśmy, że ten nowy moduł produkcyjny ruszy w sierpniu tego roku, ale zmiany w prawie budowlanym spowodują kilkumiesięczne opóźnienie. Nie powinno to mieć wpływu na naszą prognozę, bo odsprzedaż mocy produkcyjnych nie jest działalnością o wysokiej marży, chodzi raczej o amortyzację linii technologicznej" - powiedział Kurek.

NTT System planuje przeznaczyć środki pozyskane z emisji akcji serii C w pierwszej kolejności właśnie na budowę nowego zakładu produkcyjnego. Na ten cel trafi kwota 10-11 mln zł.

Wdrożenie nowego systemu CRM ma pochłonąć 0,5-1,0 mln zł, utworzenie centrum szkoleniowego - 0,5-1,5 mln zł, rozbudowę centrum serwisowego - 0,5 mln zł, budowę centrum logistycznego - 20 mln zł, zautomatyzowanie sposobu zamawiania komputerów - 1,0 mln zł.

NTT System prognozuje, że w 2007 r. wypracuje 14,6 mln zł zysku netto i 19 mln zł zysku operacyjnego przy 670 mln zł przychodów. W ubiegłym roku NTT uwzględniając przejęcie spółki NTT System sp. z o. o. miała 8,09 mln zł zysku netto przy 527 mln zł przychodów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NTT chce zwiększać produkcję komputerów o 20%

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl