SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nvidia z VMware

Nvidia i VMware ogłosiły w trakcie targów VMworld 2011 w Las Vegas nawiązanie strategicznej współpracy, ukierunkowanej na rozwój technologii 3D i możliwości zdalnego dostępu do wysokowydajnych maszyn wirtualnych, które pełnią funkcję stacji roboczych aplikacji dla inżynierów, artystów i naukowców. Firmy zaprezentowały wstępną wersję tej technologii.

Nvidia z VMware

Współpraca obu firm owocuje wprowadzeniem obsługi wirtualnej platformy graficznej Quadro do aplikacji VMware View, dzięki czemu wirtualne pulpity mają stać się w pełni funkcjonalnymi stacjami roboczymi dla inżynierów, projektantów, artystów cyfrowych i naukowców.

Technologia wirtualnej platformy graficznej Quadro została po raz pierwszy przedstawiona na targach SIGGRAPH, które odbyły się w sierpniu w kanadyjskim Vancouver. Wirtualna platforma graficzna Nvidia pozwala na korzystanie z mocy procesorów graficznych Quadro w wirtualnym środowisku pobieranym z serwera zdalnego. Dzięki temu użytkownicy mogą wykorzystać moc profesjonalnych procesorów graficznych Quadro zainstalowanych w serwerze przez sieć, otrzymując wysoką wydajność graficzną na żądanie. W ten sposób artyści, inżynierzy i naukowcy – czyli użytkownicy, którzy potrzebują dostępu do aplikacji intensywnie korzystających z procesów graficznych – mogą pracować praktycznie z dowolnego miejsca, nie będąc uwiązanymi do swoich stacji roboczych. Dodatkową zaletą jest również fakt, że wszelkie własności intelektualne firmy, takie jak projekty CAD, animacje 3D lub symulacje, nigdy nie opuszczają bezpiecznego, zarządzanego środowiska firmowego centrum danych.

Opisywana technologia zostanie użyta do tworzenia stacji roboczych obsługiwanych przez program VMware View, a także do akcelerowania aplikacji udostępnianych powszechnie za pomocą technologii VMware Project AppBlast, którą zademonstrowano na targach VMworld 2011. Technologia VMware Project AppBlast została stworzona w celu umożliwienia natychmiastowego dostępu do aplikacji poprzez dowolne urządzenie obsługujące język HTML, bez konieczności instalowania pełnoprawnego systemu operacyjnego.

VMware View 5 to usprawnione rozwiązanie do pracy z komputerami, które umożliwia stworzenie bardziej elastycznej, wydajniejszej i wzajemnie połączonej firmy. Oprogramowanie zostało stworzone na bazie platformy wirtualizacyjnej VMware vSphere. VMware View 5 upraszcza czynności zarządzania i sterowania komputerami przez dział IT, a także zapewnia użytkownikom końcowym wysoką jakość obrazu, zarówno przez sieć lokalną, jak i zdalną. View 5 został wyposażony w usprawniony protokół komunikacyjny, który zmniejsza wymagania przepustowości połączenia WAN/LAN nawet o 75 proc., a także w zaawansowane funkcje obsługi grafiki trójwymiarowej, skalowalne i ujednolicone funkcje komunikacji dla usług przesyłania głosu i obrazu, przygotowane we współpracy z takimi firmami jak Cicso, Avaya i Mitel, oraz możliwość personalizowania wirtualnego pulpitu ze zintegrowanymi funkcjami zarządzania osobowością.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nvidia z VMware

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl