SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

O. Rydzyk: poseł Palikot przeszkadza ewangelizacji

Odbieranie dobrego imienia kapłanowi, to przeszkadzanieewangelizacji - tak o. Tadeusz Rydzyk skomentował wywiad posłaJanusza Palikota dla dziennika "Polska", w którym został nazwanyszatanem oraz oskarżony o kradzież pieniędzy i sianie nienawiści.

O. Rydzyk przyznał we wtorek w Radiu Maryja, że musi zastanowićsię, jak zareagować na wypowiedź posła PO.

"Ja nie chciałbym się tłumaczyć, że nie jestem marsjaninem. Tooczywiście jest jedna wielka nieprawda. Z drugiej strony jestemksiędzem, katolikiem i jak ja mam się zachować? Muszę dbać o dobreimię kapłana, księży. Odbierając dobre imię jednemu kapłanowi,odbiera się wszystkim dobre imię, właśnie pomówieniami ikłamstwami" - powiedział dyrektor Radia Maryja.

O. Rydzyk zaznaczył, że kłamstw doświadcza szczególnie od czasu,gdy zaczął tworzyć Radio Maryja. Jak powiedział, do radiowegoarchiwum rocznie trafia 3 tys. wycinków z prasy ogólnopolskiej,zawierających kłamstwa po jego adresem i rozgłośni.

"Ja jestem księdzem i wiem, że będzie sąd ostateczny. Ja chcę natym sądzie wypaść też jakoś przyzwoicie. Zawsze wszystko wybaczamludziom. Jak mogę nie wybaczać? Ale z kolei jak to uporządkować, boto jest nienormalne. Nie można pozwolić na to, żeby ktoś bezkarnieodbierał kapłanowi dobre imię" - mówił o. Rydzyk.

"W ten sposób szkodzi się Kościołowi, szkodzi się dobruwspólnemu. Nie można do tego dopuszczać w kraju cywilizowanym. Jasię dziwię, że robią to mający władzę (....) Pan premier też torobił przed wyborami. Platforma robi to systematycznie" -dodał.

Zdaniem o. Rydzyka rządzący chcą "odwrócić uwagę od problemów",a stosują przy tym takie techniki manipulacji, jak prowokowanie,szukanie wroga, tworzenie wroga.

Dyrektor Radia Maryja prosił słuchaczy, aby podpowiedzieli mu,jak ma się zachować w tej sytuacji.

"Ja muszę wybaczać i wybaczam. Ja się modlę za tego człowieka(Palikota). Proszę też o modlitwę za innych, nie tylko za tegoczłowieka, za Polskę, żeby szatan nie zwyciężył w Polsce, tylko PanBóg, żeby miłość zwyciężała" - mówił o. Rydzyk.

Występujący we wtorek w Radiu Maryja przewodniczący klubu PiSPrzemysław Gosiewski powiedział, że wypowiedź Palikota to"niedopuszczalne słowa". "Uważam, że w dużym stopniu Palikotwypowiada te słowa w uzgodnieniu z kierownictwem Platformy. To cojest PO niewygodne do powiedzenia, to Palikotowi łatwo się to mówi"- podkreślił.

Z kolei prezes Fundacji Stocznia Gdańska, b. prezes StoczniGdańsk Andrzej Jaworski poinformował na antenie Radia Maryja, że wzwiązku z wywiadem Palikota wraz z grupą kolegów z "Solidarności"złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do ProkuraturyOkręgowej w Gdańsku.

Jaworski apelował do słuchaczy, aby również składali podobnezawiadomienia do prokuratury. Zapowiedział przesłanie wzoru takiegopisma do "Naszego Dziennika" z prośbą o wydrukowanie.

W rozmowie z Jaworski podał, że doniesienie złożył wraz zwiceszefem "Solidarności" w Stoczni Gdańsk Karolem Guzikiewiczem idziałaczem tego związku w stoczni Brunonem Baranowskim.

Wywiad z posłem Palikotem ukazał się w sobotnio-niedzielnymwydaniu dziennika "Polska". "Rydzyk, tak jak Dochnal, powinien byćaresztowany, posiedzieć 4-5 lat w tzw. areszcie wydobywczym.Mielibyśmy w końcu uporządkowane życie polityczne, bo część ludzi,którzy patrzą na życie polityczne jak na miejsce do gromadzeniafortuny osobistej, zniknęłaby z niego" - ocenił w wywiadziePalikot.

"Ukradł pieniądze, które mu się nie należały. Mam nadzieję, żesłużby specjalne w Polsce zajmą się tym i wkrótce się czegośdowiemy. To jest zły człowiek, czyli trzymając się językateologicznego - on jest szatanem. Sieje w sercach ludzi nienawiść"- mówił o o. Rydzyku poseł PO.

Dołącz do dyskusji: O. Rydzyk: poseł Palikot przeszkadza ewangelizacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl