SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

O. Rydzyk: rząd jako naczelny cel ma zniszczenie Radia Maryja

Zdaniem o. Tadeusza Rydzyka "rząd chyba jako naczelny cel ma zniszczenie Radia Maryja". Redemptorysta tak odczytał informacje o poszukiwaniu przez resort środowiska sposobów na wypowiedzenie umowy na 15 milionów dotacji unijnej dla jego fundacji Lux Veritatis na badania geotermalne w Toruniu.

O. Rydzyk: rząd jako naczelny cel ma zniszczenie Radia Maryja

O sprawdzaniu dokumentacji umowy zawartej pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Fundacją Lux Veritatis pod kątem zgodności z prawem napisał wtorkowy dziennik "Polska", cytując wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego.

"PO podważa sprawę geotermii w Toruniu i z tej umowy chcą się wycofać. Dla mnie to jest jednoznaczne. Myślę, że ten rząd chyba jako naczelny cel ma zniszczenie Radia Maryja i innych dzieł, które przy Radiu wyrosły" - powiedział w swoim radiu o. Tadeusz Rydzyk.

"Spełniają się wszystkie groźby pana Tuska, który kiedyś obrażał, kłamał, wykorzystywał mój wizerunek kapłana katolickiego, Polaka w sposób fałszywy, kłamliwy w czasie wyborów. Nigdy nie przeprosił. Później chciał przyjść do Radia jeszcze. To była jedna wielka gra i to taka gra negatywna" - dodał dyrektor Radia Maryja.

O. Rydzyk wypomniał wypowiedzi pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją Julii Pitery i minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarze Kudryckiej. "Pani Pitera powiedziała: przyjrzymy się finansom Radia Maryja (...) Pani Kudrycka ośmieliła się powiedzieć, imputować, że my robimy wbrew prawu" - mówił redemptorysta.

"Ja już milczał nie będę (...) I będziemy też mówić, będziemy bardzo jasno mówić. Ja będę mówił tak długo, jak długo będę miał możliwości. Liczę się ze wszystkim, że wszystko może się stać" - mówił o. Rydzyk.

"Będę robił wszystko, by inni mówili. Będę dopuszczał wszystkich, którzy będą chcieli mówić. To jest już dość, to jest wypowiadanie wojny. Nie pozwolimy na zniszczenie Radia Maryja. Apeluję też do państwa. Będę wzywał was. Proszę was, organizujcie się. Wszystkie Koła Radia Maryja, Koła Przyjaciół idźcie do ludzi i pokazujcie co oni robią" - dodał.

O. Rydzyk podkreślił, że Radia Maryja i związane z nim przedsięwzięcia są darem wielu bezinteresownych ludzi.

"My robimy dla narodu, dla ludzi wszystko. I jeszcze nic z tego nie mamy. Harujemy non stop, nie osiem godzin dziennie. To jest gorzej niż w komunizmie. Nastawione na niszczenie, tylko na niszczenie (...) Widać wyraźnie, kto im polecił, czyimi sługusami są. Ale widać wyraźnie, że idzie w kierunku zniszczenia Radia albo podporządkowania sobie tak żebyśmy im z ręki jedli. Ale to nie za mnie" - zapewnił.

Dyrektor Radia Maryja zapowiedział, że jak będzie trzeba, to zwróci się do słuchaczy o udział manifestacji w Warszawie.

"To my badania robimy dla Polski. Polska ma to. Komu to chcą sprzedać? My wiemy, że Kwaśniewski chciał wszystko sprzedać, i złoża podziemne. Polska jest na zniszczenie, na sprzedaż. A Polacy? Nie wiem, do gazu?" - mówił zbulwersowany o. Rydzyk.

Były minister środowiska Jan Szyszko powiedział we wtorek w Radiu Maryja, że nieoficjalną drogą dotarł do niego dokument, z  którego wynika, że jego następca poszukuje "specjalnych metod", aby rozwiązać umowę pomiędzy NFOŚ i Fundacją Lux Veritatis.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: O. Rydzyk: rząd jako naczelny cel ma zniszczenie Radia Maryja

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl