SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Obawy o prywatność mogą pozbawić Facebook połowy użytkowników

Ponad połowa użytkowników Facebooka może zrezygnować z korzystania z serwisu, ponieważ boi się o swoją prywatność – wynika z sondażu firmy Sophos. 16 proc. respondentów deklaruje, że już ograniczyło używanie tego portalu.

Obawy o prywatność mogą pozbawić Facebook połowy użytkowników

30 proc. użytkowników Facebooka twierdzi, że może przestać korzystać z tego serwisu ze względu na obawy o swoją prywatność – pokazuje ankieta przeprowadzona przez firmę Sophos. Co więcej, kolejne 30 proc. responendetów określa taką decyzję jako wysoce prawdopodobną, a 16 proc. deklaruje, że już ograniczyło korzystanie z tego portalu.

Przypomnijmy, że Facebook zmienił ostatnio domyślne ustawienia prywatności profili użytkowników, co sprawiło, że zawarte ich dane – o ile nie zadecydują oni inaczej – są dostępne dla każdej osoby w sieci. Przeciwko tej modyfikacji protestowali zarówno internauci, jak i urzędnicy Komisji Europejskiej, a władze portalu zadeklarowały jedynie, że uproszczą ustawienia prywatności (więcej).

W sondażu firmy Sophos jedynie 12 proc. użytkowników Facebooka zadeklarowało, że nigdy nie przestanie korzystać z tego serwisu. Kolejne 12 proc. określa ewentualność zrezygnowania przez siebie z tego portalu jako mało prawdopodobną.

Badanie planów ograniczenia korzystania z Facebooka ze względu na obawy związane z prywatnością zostało przeprowadzone przez firmę Sophos na grupie 1588 internautów mających konta w tym portalu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Obawy o prywatność mogą pozbawić Facebook połowy użytkowników

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mateusz
Tylko człowiek, który nie umie myśleć ulegając przy tym modzie umieszcza swoje dane w internecie.
8 8
odpowiedź