SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Obligacje ITI skonwertowane

Obligacje ITI nabyte przez BRE Bank zostały skonwertowane

 Obligacje wemitowane przez ITI Holdings SA o wartości nominalnej 28,05 mln USD i będące w posiadaniu BRE Banku SA zostały skonwertowane na nowe obligacje o czteroletnim terminie wykupu - poinformowały w środę w komunikatach ITI i BRE Bank.

20 lipca spółka ITI Bond Finance sp. z o.o., zależna od ITI Holdings, nabyła od BRE Banku 561 obligacji wyemitowanych przez ITI Holdings za ich łączną wartość nominalną (28,05 mln USD) powiększoną o narosłe odsetki.

W zamian za to BRE Bank objął 568 obligacji wyemitowanych przez spółkę ITI Bond Finance o łącznej wartości nominalnej 28,4 mln USD.
Termin wykupu nowych obligacji przypada na 15 maja 2008 roku

"Wynikające z nich wierzytelności są zabezpieczone gwarancją wystawioną przez ITI Holdings SA oraz zastawem rejestrowym ustanowionym na 56.420 udziałach w spółce TVN Sp. z o.o., stanowiących 8,57 proc. kapitału zakładowego tej spółki" - poinformowano w komunikacie ITI.

Transakcja została przeprowadzona zgodnie z postanowieniami umowy dotyczącej refinansowania zadłużenia długoterminowego ITI.

Dzięki konwersji zostały zamienione niezabezpieczone obligacje ITI Holdings na zabezpieczone obligacje jego spółki zależnej.

W końcu czerwca 2003 roku ITI Holdings i BRE Bank zawarły umowę o refinansowaniu zadłużenia długoterminowego ITI wobec BRE o łącznej wartości nominalnej 84,45 mln USD.

W wyniku jej realizacji obligacje ITI o wartości 42,5 mln USD będące w posiadaniu BRE Banku zostały umorzone w zamian za 10 proc. udziałów w TVN. Następnie w wyniku odkupienia i umorzenia kolejnych obligacji od BRE przez ITI, w posiadaniu banku pozostały obligacje o wartości nominalnej 28,05 mln USD.  

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Obligacje ITI skonwertowane

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl