SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Obligacyjne manewry TVN

TVN chce skorzystać z opcji umorzenia euroobligacji w 2008 r.

Spółka telewizyjna TVN SA zamierza skorzystać z opcji umorzenia wyemitowanych w ub. roku euroobligacji, która przypada 15 grudnia 2008 roku, zadeklarował prezes TVN Piotr Walter. Całkowita wartość obligacji to 235 mln euro.

„Poważnie przymierzamy się do tego. Czy skorzystamy z tej możliwości, będzie zależeć w dużym stopniu od tego, jaki będzie dostępny sposób refinansowania części albo całości długu” – powiedział Walter w wywiadzie dla poniedziałkowego „Parkietu”.

Przypomniał, że kurs wykupu w pierwszym terminie został ustalony na 104,750% ceny nominału w euro.

Kolejne opcje umorzenia obligacji przypadają 15 grudnia 2009, 2010 i 2011 roku.

Obligacje TVN zapadają, z oprocentowaniem w wysokości 9,5%, zapadają 15 grudnia 2013 roku.

TVN miał 70,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej w drugim kwartale 2005 roku wobec 60,79 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 218,04 mln zł wobec 202,84 mln zł rok wcześniej.

Wiceprezes spółki Karen Burgess zapowiadała wcześniej, że po słabszym trzecim kwartale spółka spodziewa się powrotu do trendu wzrostowego w czwartym kwartale.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Obligacyjne manewry TVN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl