SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Od kwietnia nowy cennik usług Poczty Polskiej

Od 1 kwietnia br. Poczta Polska wprowadza nowe ceny za usługi pocztowe w obrocie krajowym. Oznacza to, że mniej zapłacimy za listy priorytetowe, natomiast wzrosną ceny listów zwykłych i paczek. Średni wzrost cen przekroczy ok. 6,5 %.

Od kwietnia nowy cennik usług Poczty Polskiej

Wzrośnie m.in. cena za ekonomiczną kartkę pocztową i za ekonomiczny, najlżejszy list (o masie do 50 g), która od 1 kwietnia br. wyniesie 1,55 zł (dotychczas 1,45 zł). O 20 groszy wzrośnie opłata za krajowy przekaz pocztowy (z 5 zł +1% kwoty przekazu do 5,20 zł + 1% kwoty przekazu).

Poczta Polska wprowadza od kwietnia niższą cenę za priorytetową kartkę pocztową za najlżejszy (o masie do 50 g) list priorytetowy. Obecna cena 2,10 zł zmniejszy się do 1,95 zł (tj. o 0,15 zł).

Ceny paczek pocztowych wzrosną o 1zł do 3 zł, odpowiednio najmniej za najlżejsze paczki, najwięcej - za największe i najcięższe. Ceny za paczki mniejsze (o wymiarach odpowiadających tzw. gabarytowi A) i jednocześnie najlżejsze (o masie do 1 kg) wzrosną o 1 zł. Ekonomiczna paczka pocztowa będzie kosztować 9,50 zł, natomiast priorytetowa 11 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Od kwietnia nowy cennik usług Poczty Polskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl