SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Odkupywali, co im ukradli

Dyski mogące zawierać tajne informacje wojskowe zostały skradzione z bazy amerykańskiej w Afganistanie, a następnie były odkupywane przez żołnierzy amerykańskich na targu.

Sprzedawcy afgańscy utrzymują, że dyski zostały skradzione z bazy amerykańskiej przez Afgańczyków zatrudnionych tam jako sprzątacze, robotnicy i personel biurowy.
Pracownicy agencji Associated Press widzieli zawartość 40 dysków dostępnych na bazarze. Według nich, większość z nich była pusta lub nie można było ich odczytać, jednak 3 z nich zawierały życiorysy żołnierzy i zdjęcia samolotu, na którego pokładzie przyleciał ostatnio do Afganistanu prezydent Bush.

Według wcześniejszych informacji podawanych przez the Los Angeles Times, dyski zawierały informacje o urzędnikach afgańskich podejrzewanych o korupcję oraz szczegóły amerykańskiej obrony.

Komputerowe dyski były sprzedawane na bazarze wraz z innymi przedmiotami, najwyraźniej również wykradzionymi z bazy: mundurami, nożami, lornetami itp. Według relacji jednego sprzedawcy żołnierze amerykańscy chodzili po targu nieopodal bazy lotniczej w Bagram z pudełkami pieniędzy, kupując skradzione przedmioty, a cena nie grała roli.

Rzecznik armii amerykańskiej odmówił komentarza. Śledztwo badające łamanie zasad poufności danych, jest w toku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odkupywali, co im ukradli

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl