SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Odlicz sobie Internet

Wszystkie osoby korzystające z Internetu mogą wydatki z tym związane odliczyć od dochodu w zeznaniu podatkowym.

Każdy z nas ma prawo odliczyć 760 zł. Ulgę remontową można sobie również odliczyć, ale już ostatni raz.

Wydatki związane z korzystaniem z Internetu muszą być udokumentowane fakturą VAT. Na niej muszą być wyodrębnione usługi dostepu do Internetu oraz usługi telekomunikacyjne lub telewizji kablowej pod warunkiem, ze Internet będzie figurował jako osobna pozycja.
Istnieje też możliwość odliczenia większej kwoty, gdy korzystamy z ulgi wspólnie z małżonkiem - usłyszelismy w tczewskim urzędzie skarbowym.

Faktura VAT musi być jednak wystawiona na oboje małżonków. Wówczas można odliczyć 1520 zł. Warto wiedzieć, że podwójna ulgę w tym roku będą mogli odliczyć tylko ci, którzy wczesniej zgłosili to do swoich dostawców Internetu i poprosili o wystawienie faktur na oboje małżonków.

Ulga internetowa w przeciwieństwie do remontowej nie znika w tym roku. Będzie można z niej korzystać równiez w przyszłych latach. Trzeba tylko pamietać o odkładaniu faktur, które są podstawą do takiego rozliczenia. Z ulgi remontowej zaś można skorzystać jeszcze tylko w tym roku. Ci, którzy mają faktury potwierdzające przeprowadzenie prac remontowych, będą je mogli wykorzystać po raz ostatni - informuje "Dziennik Bałtycki".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odlicz sobie Internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl