SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Odpartyjnić media

Sellin proponuje odpartyjnić media publiczne. Czy jest to realne?

Prawicowy członek KRRiT Jarosław Sellin chce, aby Rada wybrała nowych członków rad nadzorczych mediów publicznych spośród kandydatów wskazanych przez środowiska twórcze, dziennikarskie i biznesowe.

- W związku z tym, że wybory do Rad Nadzorczych mediów publicznych na kadencję 2003-2006 odbędą się 15 maja (17 spółek regionalnych) i 5 czerwca (TVP i PR), napisałem do 14 organizacji (3 dziennikarskich, 7 środowisk twórczych i 4 biznesowych) by zarekomendowali mi kandydatów do tych Rad - mówi nam Jarosław Sellin, członek KRRiT.

A jaki jest cel tej akcji?

- Odpartyjnienie mediów publicznych; wpływ na te media środowisk dziennikarskich (dbałość o prezentowaną tam jakość debaty publicznej), twórczych (dbałość o prezentowaną tam jakość oferty kulturalnej), biznesowych (dbałość o roztropne wydawanie pieniędzy publicznych z abonamentu). Będę proponował pełną obsadę Rad spośród osób pochodzących w tych rekomendacji z puli KRRiT (KRRiT musi wybrać w sumie 84 osoby, Minister Skarbu - 19) - dodaje Jarosław Sellin.

Czy jest to dobry pomysł? Zapraszamy do dyskusji.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odpartyjnić media

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl