SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Odpolitycznianie "Wiadomości"

"Wiadomości po prostu skompromitowały się" - twierdzi obecna szefowa programu i zapowiada spore zmiany

Telewizyjne "Wiadomości", główny program informacyjny Telewizji Polskiej, przejdą gruntowny lifting. Zmiany zajdą też na antenie Programu Pierwszego, Drugiego, a także poszczególnych ośrodków regionalnych.

Głównym celem wyłonionego w lutym zarządu TVP ma być bowiem odpolitycznienie Telewizji Polskiej - zapowiedział na konferencji prasowej Ryszard Pacławski, członek zarządu do spraw programowych.

Pierwsze zmiany widzowie powinni zauważyć w "Wiadomościach", już w maju - stwierdziła Lena Bretes pełniąca obowiązki kierownika programu. Zmieni się scenografia, pojawią się nowe twarze, a materiały dziennikarzy będą atrakcyjniejsze. "Chcemy się ścigać z konkurencją, tak aby przestano zarzucać Wiadomościom, że robi temat po gazetach" - powiedziała Bretes.

Lena Bretes przyznaje, że dotychczasowa formuła "Wiadomości" nie odpowiada jej.

"Wiadomości po prostu skompromitowały się" - twierdzi obecna szefowa programu, która zamierza walczyć ze złym wizerunkiem głównego programu informacyjnego telewizyjnej Jedynki.

"Wiadomości muszą odzyskać swoją wiarygodność, muszą przestać być tubą czegokolwiek: czy to rządu, czy SLD, co im zarzucano. Muszą być po prostu rzetelne i obiektywne" - zapowiedziała. Lena Bretes planuje zatrudnienie dwóch nowych dziennikarzy politycznych. Nie wyklucza, że będą to osoby znane z innych stacji. Czy z TVN? - szefowa "Wiadomości" nie chciała odpowiedzieć na to pytanie.

Przejrzystości reguł, które obowiązują przy tworzeniu materiałów w Telewizji Polskiej oraz odpolitycznieniu anten mają służyć konkursy ofert na szefów: Programu 1, Drugiego, Telewizji Polonia oraz ośrodków TVP3 - wyjaśnił Ryszard Pacławski, członek zarządu TVP do spraw programowych.

Pacławski nie kryje, że trudno będzie znaleźć osobę na stanowisko kierownicze, która nie będzie kojarzyła się z wpływami politycznymi. Zaznaczył jednak, że przy wyborze szefów komisja konkursowa będzie patrzeć nie tylko na środowisko z jakiego wywodzi się dana osoba, ale przede wszystkim na jej plany dotyczące pracy, oraz to czy w życiu kieruje się "jasnością, czystością i przejrzystością zasad".

Jeśli natomiast chodzi o konkretne zmiany w programie telewizyjnej Jedynki, to potwierdziły się pogłoski, że miejsce programu publicystycznego "Gość Jedynki" zajmie nowy program, którego autorką i prowadzącą będzie Monika Olejnik. W związku z tą zmianą renegocjowany jest między innymi kontrakt gwiazdorski Kamila Durczoka. Ponadto do głównego wydania "Wiadomości" o godzinie 19:30 ma powrócić Danuta Holecka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odpolitycznianie "Wiadomości"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl