SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

OFE pozyskały w marcu 15,7 tys. nowych członków

Liczba nowo podpisanych umów członkostwa w otwartych funduszach emerytalnych (OFE) była w marcu porównywalna z analogicznym okresem ub. r. i wyniosła 15 729 osób.

Uczestnikami funduszy jest już 11 928 tys. osób. Zapewne w ciągu 4 najbliższych miesięcy – najpóźniej w lipcu, kiedy to odbędzie się kolejne losowanie – liczba ta przekroczy 12 mln, poinformowała firma monitorująca m.in. rynek funduszy emerytalnych Analizy Online.

„Po dwóch pierwszych miesiącach 2006 r. obfitujących w szereg wydarzeń, które istotnie wpłynęły na zmiany w liczbie i strukturze napływu nowych osób do II filaru (losowanie, sesja transferowa), w marcu sytuacja powróciła do normy” – czytamy w komentarzu Analiz Online.

„Uczestnikami funduszy jest już 11 928 tys. osób. Zapewne w ciągu 4 najbliższych miesięcy - najpóźniej w lipcu, kiedy to odbędzie się kolejne losowanie - liczba ta przekroczy 12 mln” – napisała firma w komentarzu.

Marcowy przyrost liczby członków OFE był najmniejszy od czerwca 2005 r. Spowodował on niewielkie zmiany w strukturze podmiotowej rynku.

„O 2 pb swój stan posiadania poprawił OFE ING NNP, o 1 pkt. bazowy Nordea OFE, zaś po 1 pb straciły OFE CU, OFE PZU Złota Jesień i OFE Skarbiec-Emerytura. Nadal zdecydowanie największy udział w emerytalnym ‘torcie’ posiadają OFE CU (21,6%), OFE ING (19,1%) oraz OFE PZU Złota Jesień (15,5%), które razem kontrolują 56,1% rynku – o 0,6 pkt proc. mniej niż rok temu” – czytamy w komentarzu.

W ostatnich 12 miesiącach najwyższą dynamikę przyrostu członków odnotowały OFE Winterthur (18,9%) i OFE Dom (13,2%). Dla całego rynku dynamika ta wyniosła 4,9%.

W marcu 2006 roku najwięcej nowych członków pozyskał OFE ING NNP. Zawarł on 5,6 tys. umów. Ponad 2 tys. nowych klientów zyskały Nordea OFE i OFE CU, ponad 1,5 tys. OFE PZU Złota Jesień, a ponad tysiąc AIG OFE i OFE Winterthur. Tylko w przypadku dwóch podmiotów liczba członków uległa nieznacznemu obniżeniu – dotyczyło to OFE Skarbiec-Emerytura i OFE Polsat.

W marcu liczba martwych rachunków spadła do poziomu najniższego w historii i wyniosła 723,5 tys., co stanowi 5,86% wszystkich rachunków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: OFE pozyskały w marcu 15,7 tys. nowych członków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl