SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Oferta Publiczna Akcji PGNiG SA

W dniach od 1 do 15 września 2005 r. będą przyjmowane zapisy na Akcje serii B Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwo SA (PGNiG SA).

W dniu 22 sierpnia 2005 r. do punktów obsługi klienta w biurach maklerskich zostały dostarczone prospekty emisyjne akcji PGNiG SA wraz z załącznikiem do prospektu emisyjnego zawierającym informacje przekazane w trybie art. 81 ust. 1 Ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi ze wskazaniem, że informacje te stanowią uzupełnienie prospektu.  

Na podstawie Prospektu spółka wprowadza do publicznego obrotu i oferuje do objęcia do 900.000.000 Akcji Serii B o wartości nominalnej 1 zł każda. Akcje Serii B są akcjami zwykłymi na okaziciela i uprawniają do jednego głosu na Walnym Zgromadzeniu. Akcje Serii B stanowią około 15,25% kapitału zakładowego (w podwyższonym kapitale) oraz około 15,25% głosów na Walnym Zgromadzeniu w przypadku objęcia wszystkich Akcji Oferowanych.

Struktura Oferty Publicznej

Oferta publiczna do 900 mln Akcji Serii B została podzielona na trzy transze:
˘ 30% oferowanych Akcji jest przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych,
˘ 30% oferowanych Akcji jest przeznaczonych dla inwestorów instytucjonalnych krajowych,
˘ 30% oferowanych akcji jest przeznaczonych dla inwestorów instytucjonalnych zagranicznych.
Pozostałe 10% Akcji to dodatkowa pula Akcji, które mogą zostać przeznaczone na zwiększenie poszczególnych transzy w zależności od zgłoszonego popytu na Akcje.

1-9 września 2005 r. - Oferta Publiczna dla inwestorów indywidualnych

Inwestorom indywidualnym zostanie zaoferowane  270 mln Akcji PGNiG SA.

Zapisy na akcje przyjmowane będą w Punktach Obsługi Klienta domów maklerskich, których lista została opublikowana w prospekcie emisyjnym. Termin składania zapisów został podzielony na dwa okresy: Okres Pierwszy w dniach 1-7 września 2005 r. oraz Okres Drugi w dniach 8-9 września 2005 r.

Inwestorzy indywidualni mogą zapisać się na minimum 10 Akcji i maksymalnie na 200 tys. Akcji PGNiG. Inwestor ma prawo do złożenia dowolnej liczby zapisów, przy czym łączna liczba Akcji określona w zapisach składanych przez jednego inwestora nie może przekroczyć 200 tys. Akcji. Inwestor indywidualny składa zapis po cenie maksymalnej z przedziału cenowego.

Przydział Akcji w transzy inwestorów indywidualnych zostanie dokonany za pośrednictwem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. W związku z powyższym Inwestor zainteresowany kupnem Akcji w Transzy Inwestorów Indywidualnych może złożyć zapis w domu maklerskim, w którym posiada rachunek papierów wartościowych.
Osoby zamierzające nabyć Akcje Oferowane, nieposiadające rachunku papierów wartościowych w domu maklerskim przyjmującym zapisy na Akcje Oferowane, powinny otworzyć rachunek papierów wartościowych.

Przydział Akcji zostanie dokonany odrębnie dla zapisów złożonych w Okresie Pierwszym  i Okresie Drugim zgodnie z zasadą preferencyjnego przydziału szczegółowo opisaną w Prospekcie Emisyjnym.

Inwestorzy indywidualni, którzy złożą zapisy na Akcje w Okresie Pierwszym mogą liczyć na preferencje przy przydziale Akcji. W przypadku dużego popytu na Akcje i tym samym koniecznej redukcji przy przydziale Akcji, będą mogli nabyć dwa razy więcej Akcji niż inwestorzy, którzy złożyli zapisy w Okresie Drugim.

Cena Emisyjna, czyli cena po jakiej inwestorzy nabędą Akcje zostanie podana do publicznej wiadomości nie później niż 13 września 2005 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Oferta Publiczna Akcji PGNiG SA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl