SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przedział cenowy akcji DSS w ofercie ustalony na 38–45 zł

Przedział cenowy dla akcji spółki Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS) oferowanych w ofercie publicznej został ustalony na 38-45 zł, poinformowała spółka w środę późnym popołudniem. Oznacza to, że wartość oferty 2,4 mln akcji serii C wyniesie od 91,2 mln zł do 108 mln zł brutto. Budowa księgi popytu po aktualizacji harmonogramu będzie mieć miejsce 10 i 11 grudnia 2009 r.

"Przedział cenowy jest zgodny z naszymi oczekiwaniami, a także odzwierciedla obecną sytuację na rynkach finansowych. Naszym zdaniem zaproponowane widełki są atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Jan Łuczak.

DSS szacuje obecnie, że wpływy z emisji akcji wyniosą od 91,2 mln zł do 108 mln zł brutto. Wcześniej w prospekcie informowano, że maksymalne wpływy mogą wynieść 135 mln zł brutto.

Spółka zamierza przeznaczyć 30,0-32,4 mln zł na spłatę części kredytu związanego z uruchomieniem i rozbudową kopalni w Piławie Górnej, 40-50 mln zł na przejęcie spółki Łużycka Kopalnia Bazaltu (ŁKB), 9-23 mln zł na inwestycje uzupełniające w kopalni i zakładzie w Piławie Górnej, a 5-10 mln zł na kapitał obrotowy.

Wcześniej w środę spółka podała, że budowa księgi popytu rozpocznie się 9 grudnia.

Po przeprowadzeniu oferty, przy założeniu objęcia wszystkich nowych udziałów, 30,2% kapitału znajdzie się w rękach nowych akcjonariuszy. Największym akcjonariuszem posiadającym ok. 66% pozostanie Aroga Holdings, spółka kontrolowana przez prezesa zarządu DSS Jana Łuczaka.

Obecnie kapitał zakładowy dzieli się na 5,55 mln akcji. Po ofercie zwiększy się do 7,95 mln akcji.

Dolnośląskie Surowce Skalne to wiodący polski dostawca kruszyw łamanych dla największych projektów infrastrukturalnych w kraju, w tym przede wszystkim do budowy dróg ekspresowych i autostrad. Spółka dynamicznie zwiększa udział w rynku, który obecnie szacowany jest na 8,5% z planami wzrostu do 15%.

Spółka eksploatuje wysokiej jakości złoże amfibolitu i migmatytu, którego docelowe zasoby wynoszą około 320 mln ton. W granicach aktualnie dostępnych do eksploatacji znajduje się obecnie około 190 mln ton, natomiast pozostała część jest w trakcie uzyskiwania pozwoleń na eksploatację.

Zdolności produkcyjne kopalni wynoszą obecnie ok. 7,5 mln ton rocznie. Celem na 2010 rok jest wyprodukowanie ok. 9 mln ton - w tym ok. 3 mln przez przejmowane ŁKB.

Podstawowe produkty oferowane przez DSS to kruszywa drogowe, kolejowe oraz kruszywa wykorzystywane do produkcji betonów wysokich wytrzymałości.

Głównymi odbiorcami DSS są takie spółki budowlane jak: Skanska, Strabag, Mostostal Warszawa, Budimex Dromex oraz J&P Avax. DSS jest jednym z głównych dostawców kruszywa dla budowy autostrad A1, A2, a także Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

DSS planuje w tym roku osiągnięcie 109,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, 182,6 mln zł zysku EBITDA oraz 154,9 mln zł zysku netto. Spółka szacuje, że w prognozowanym EBITDA około 170 mln zł pochodzić będzie z jednorazowego zdarzenia, jakim będzie sfinalizowanie przejęcia ŁKB i uwzględnienie zysku na tej transakcji.

Na przyszły rok grupa planuje osiągnięcie 414,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, 97,2 mln zł EBITDA oraz 20,9 mln zł zysku netto.

  • Więcej informacji:
  • DSS
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przedział cenowy akcji DSS w ofercie ustalony na 38–45 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl