SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty” wyprzedziły „Wiadomości” we wrześniu. „Wydarzenia” po raz pierwszy w historii wygrały z „Teleexpressem”

Nowym liderem oglądalności wśród programów informacyjnych we wrześniu br. zostały „Fakty” TVN, które wyprzedziły „Wiadomości” TVP1. Z kolei z czwartego na trzecie miejsce awansowały „Wydarzenia”, które po raz pierwszy w historii wyprzedziły „Teleexpress” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” we wrześniu 2017 roku oglądało średnio 2,76 mln widzów, co zapewniło TVN 22,66 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis zyskał 121 tys. widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 2,92 mln widzów, co przełożyło się na 23,95 proc. udziału. Było to o 4,69 proc. więcej, niż we wrześniu 2016 roku.

Na drugie miejsce spadły „Wiadomości” TVP1. Ich oglądalność zmalała o 26,22 proc. (756 tys. widzów). We wrześniu 2017 roku wyniosła ona 2,13 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 15,83 proc. (rok wcześniej było to 21,62 proc.).

Od czwartku, 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska pokazuje swoje główne programy informacyjne „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” również na antenie TVP Info. Średnia widownia „Wiadomości” na antenie newsowej stacji we wrześniu br. wyniosła 463 tys. osób, a udział - 3,47 proc. Łącznie na dwóch antenach program miał 2,59 mln widzów (19,30 proc. udziału). Było to i tak o 10,14 proc. mniej, niż „Wiadomości” gromadziły rok temu tylko na jednej antenie.

Podium uzupełniają „Wydarzenia” Polsatu, które awansowały z miejsca czwartego. Widownia tego dziennika wyniosła 1,89 mln osób, po wzroście o 5,94 proc. (106 tys. widzów) - największym w zestawieniu (w ujęciu procentowym).

Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. „Wydarzenia” na trzech stacjach we wrześniu br. oglądało 2,04 mln widzów, czyli o 6,39 proc. więcej, niż przed rokiem.

Oczko niżej znalazł się „Teleexpress” TVP1, który spadł z miejsca trzeciego. Tym samym po raz pierwszy w historii dziennik ten miał niższy wynik od serwisu Polsatu. Widownia „Teleexpressu” na głównej antenie zmniejszyła się o 23,56 proc. (567 tys. osób) do 1,84 mln oglądających. Udział programu w rynku zmalał z 28,94 proc. do 20,66 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 2,32 mln widzów, będąc i tak o 3,49 proc. niższą niż rok temu, kiedy „Teleexpress” emitowany był tylko na głównej antenie.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał o 10,06 proc. do 1,02 mln widzów.

Równoległa emisja tego dziennika w TVP Info wpłynęła wyraźnie na jego wzrost oglądalności. We wrześniu br. „Panorama” na obu antenach miała o 23,19 proc. więcej widzów, niż rok temu, kiedy emitowana była tylko w Dwójce.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat we wrześniu 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 3,73 proc. do 903 tys. oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 723 tys. osób (w dół o 1,96 proc.).

Również i w tym ujęciu duże spadki zanotowały serwisy publicznej Jedynki: „Wiadomości” (31,75 proc.) i „Teleexpress” (22,07 proc.).

Z kolei najmniej straciła „Panorama”, której wynik na głównej antenie (pomimo dodatkowych emisji w TVP Info) zmalał zaledwie o 1,57 proc.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty” wyprzedziły „Wiadomości” we wrześniu. „Wydarzenia” po raz pierwszy w historii wygrały z „Teleexpressem”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bolec
niedługo serwisy propagandowe tvp bedą leciały w tym samym czasie w tvp1,tvp2,tvpinfo,kultura,historia i rozrywka a spaślak z wiadomosci bedzie się wykłucał na tt ze ogladalnosc wiadomosci mierzymy razem
odpowiedź
User
lol
brawo GOZDI
odpowiedź
User
gość
no to juz chyba wiadomosci nigdy nie wygrają z Faktami, co więcej niedługo zacza pewnie z Wydarzeniami przegrywać
odpowiedź