SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Fakty” wyprzedziły „Wiadomości” we wrześniu. „Wydarzenia” po raz pierwszy w historii wygrały z „Teleexpressem”

Nowym liderem oglądalności wśród programów informacyjnych we wrześniu br. zostały „Fakty” TVN, które wyprzedziły „Wiadomości” TVP1. Z kolei z czwartego na trzecie miejsce awansowały „Wydarzenia”, które po raz pierwszy w historii wyprzedziły „Teleexpress” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” we wrześniu 2017 roku oglądało średnio 2,76 mln widzów, co zapewniło TVN 22,66 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis zyskał 121 tys. widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 2,92 mln widzów, co przełożyło się na 23,95 proc. udziału. Było to o 4,69 proc. więcej, niż we wrześniu 2016 roku.

Na drugie miejsce spadły „Wiadomości” TVP1. Ich oglądalność zmalała o 26,22 proc. (756 tys. widzów). We wrześniu 2017 roku wyniosła ona 2,13 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 15,83 proc. (rok wcześniej było to 21,62 proc.).

Od czwartku, 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska pokazuje swoje główne programy informacyjne „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” również na antenie TVP Info. Średnia widownia „Wiadomości” na antenie newsowej stacji we wrześniu br. wyniosła 463 tys. osób, a udział - 3,47 proc. Łącznie na dwóch antenach program miał 2,59 mln widzów (19,30 proc. udziału). Było to i tak o 10,14 proc. mniej, niż „Wiadomości” gromadziły rok temu tylko na jednej antenie.

Podium uzupełniają „Wydarzenia” Polsatu, które awansowały z miejsca czwartego. Widownia tego dziennika wyniosła 1,89 mln osób, po wzroście o 5,94 proc. (106 tys. widzów) - największym w zestawieniu (w ujęciu procentowym).

Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. „Wydarzenia” na trzech stacjach we wrześniu br. oglądało 2,04 mln widzów, czyli o 6,39 proc. więcej, niż przed rokiem.

Oczko niżej znalazł się „Teleexpress” TVP1, który spadł z miejsca trzeciego. Tym samym po raz pierwszy w historii dziennik ten miał niższy wynik od serwisu Polsatu. Widownia „Teleexpressu” na głównej antenie zmniejszyła się o 23,56 proc. (567 tys. osób) do 1,84 mln oglądających. Udział programu w rynku zmalał z 28,94 proc. do 20,66 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 2,32 mln widzów, będąc i tak o 3,49 proc. niższą niż rok temu, kiedy „Teleexpress” emitowany był tylko na głównej antenie.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał o 10,06 proc. do 1,02 mln widzów.

Równoległa emisja tego dziennika w TVP Info wpłynęła wyraźnie na jego wzrost oglądalności. We wrześniu br. „Panorama” na obu antenach miała o 23,19 proc. więcej widzów, niż rok temu, kiedy emitowana była tylko w Dwójce.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat we wrześniu 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 3,73 proc. do 903 tys. oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 723 tys. osób (w dół o 1,96 proc.).

Również i w tym ujęciu duże spadki zanotowały serwisy publicznej Jedynki: „Wiadomości” (31,75 proc.) i „Teleexpress” (22,07 proc.).

Z kolei najmniej straciła „Panorama”, której wynik na głównej antenie (pomimo dodatkowych emisji w TVP Info) zmalał zaledwie o 1,57 proc.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty” wyprzedziły „Wiadomości” we wrześniu. „Wydarzenia” po raz pierwszy w historii wygrały z „Teleexpressem”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bolec
niedługo serwisy propagandowe tvp bedą leciały w tym samym czasie w tvp1,tvp2,tvpinfo,kultura,historia i rozrywka a spaślak z wiadomosci bedzie się wykłucał na tt ze ogladalnosc wiadomosci mierzymy razem
67 24
odpowiedź
User
lol
brawo GOZDI
15 12
odpowiedź
User
gość
no to juz chyba wiadomosci nigdy nie wygrają z Faktami, co więcej niedługo zacza pewnie z Wydarzeniami przegrywać
51 21
odpowiedź
User
prawnik
Jednak sztuczka Kurskiego nieco pomogła. Wiadomości straciły TYLKO 10%. A TVPINFO skorzystała.
Gdyby Wiadomości transmitowane były także w TVP2, strata mogła być jeszcze mniejsza, może nawet tylko -6%
Tyle że dotąd wszystkie sztuczki Kurskiego, w których jest naprawdę dobry, nie przełamywały trendów. I miały krótki termin skuteczności.

A Fakty zyskały zauważalnie. I to niespodzianka. A programy jubileuszowe mogą zyskać jeszcze bardziej.

Pamiętam rok temu, jak niektórzy koledzy mówili, że odejście Orłosia przewietrzy Teleexpress i doda mu świeżości. Świeżość nie przyszła, a widownię wywiało.
Ale w zimie będzie można udawać, że trzyminutowy Teleexpress włożony w przerwę reklamową skoków ma ogladalność.

Wydarzenia brawo. Za robienie swego. Cierpliwością też można kroczyć w stronę ll miejsca. Do którego wszak daleko.
62 18
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
no to juz chyba wiadomosci nigdy nie wygrają z Faktami, co więcej niedługo zacza pewnie z Wydarzeniami przegrywać

One JUŻ WYGRAŁY z "Faktami" - poziomem merytorycznym. A to powinno się liczyć w telewizji publicznej.
Słupkami oglądalności niech się lewacy podniecają i próbują wmawiać, że jeśli coś ma niższą oglądalność, to jest z definicji czymś gorszym. Bo oczywiście lewacy nie wiedzą o tym, że istnieje coś takiego jak programy elitarne, dla wymagającej, niszowej widowni...

"Wiadomości" to nie jest program dla masówki. To jest program misyjny, którego celem nie jest ściganie się na słupki z lewackimi serwisami informacyjnymi w stacjach komercyjnych. I tyle w temacie.
20 88
odpowiedź