SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Wiadomości” w TVP1 straciły 1,13 mln widzów, a „Teleexpress” - 928 tys. „Fakty” liderem w październiku

Nowym liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w październiku br. zostały „Fakty” TVN z przewagą 760 tys. widzów nad „Wiadomościami” TVP1. Z kolei z czwartego na trzecie miejsce awansowały „Wydarzenia”, które wyprzedziły „Teleexpress” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Danuta Holecka, fot. TVP Article

„Fakty” w październiku 2017 roku oglądało średnio 2,91 mln widzów, co zapewniło TVN 21,56 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 8,34 proc. widzów, czyli 265 tys. oglądających - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 3,07 mln widzów, co przełożyło się na 22,74 proc. udziału. Było to o 8,82 proc. mniej, niż w październiku 2016 roku.

Na drugie miejsce spadły „Wiadomości” TVP1. Ich oglądalność zmalała najbardziej w zestawieniu - o 34,41 proc. (1,13 mln widzów). W październiku 2017 roku wyniosła ona 2,15 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 14,72 proc. - najniższego miesięcznego poziomu w historii prowadzenia badań telemetrycznych w Polsce (rok wcześniej było to 21,56 proc.).

Od czwartku, 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska pokazuje swoje główne programy informacyjne „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” również na antenie TVP Info. Średnia widownia „Wiadomości” na antenie newsowej stacji w październiku br. wyniosła 492 tys. osób, a udział - 3,38 proc. Oznacza to, że łącznie program na dwóch antenach miał 2,64 mln widzów (18,10 proc. udziału). Było to i tak o 19,34 proc. mniej, niż „Wiadomości” gromadziły rok temu tylko na jednej antenie.

Podium uzupełniają „Wydarzenia” Polsatu, które awansowały z miejsca czwartego. Widownia tego dziennika wyniosła 2,09 mln osób, po spadku o 7,80 proc. (177 tys. widzów). Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w październiku br. oglądało 2,27 mln widzów, czyli o 7,06 proc. mniej, niż przed rokiem.

Oczko niżej znalazł się „Teleexpress” TVP1, który spadł z miejsca trzeciego. Tym samym po raz drugi w historii dziennik Telewizji Polsat miał wyższy wynik od serwisu TVP. Widownia „Teleexpressu” na głównej antenie zmniejszyła się o 31,77 proc. (928 tys. osób) do 1,99 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku zmalał z 28,85 proc. do 21,04 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 2,53 mln widzów, będąc i tak o 13,40 proc. niższą niż rok temu, kiedy „Teleexpress” emitowany był tylko na głównej antenie.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał o 20,67 proc. do 1,14 mln widzów.

Równoległa emisja tego dziennika w TVP Info wpłynęła na jego wzrost oglądalności. W październiku br. „Panorama” na obu antenach miała o 7,22 proc. więcej widzów, niż rok temu, kiedy emitowana była tylko w Dwójce.

Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to właśnie „Panorama” jako jedyna pochwalić się mogła wzrostem. Co ciekawe, nawet i w tym ujęciu najwięcej straciły serwisy TVP1: „Wiadomości” i „Teleexpress” (mimo że porównujemy ich dane oglądalności z października ub.r. tylko z głównej anteny z wynikami z października br. z dwóch anten).

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w październiku 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 19,27 proc. do 958 tys. oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 796 tys. osób (w dół o 15,98 proc.).

Również i w tym ujęciu zdecydowanie największe spadki zanotowały serwisy publicznej Jedynki: „Wiadomości” (38,03 proc.) i „Teleexpress” (31,18 proc.).

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten również i tutaj jedyny wzrost zanotowała „Panorama”, której wynik poszedł do góry o 4,21 proc. Z kolei najwięcej straciły „Wiadomości” - było to 26,17 proc.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wiadomości” w TVP1 straciły 1,13 mln widzów, a „Teleexpress” - 928 tys. „Fakty” liderem w październiku

64 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Do wirtualnemedia
Mam prośbę, gdy piszecie o Wiadomościach, nie dawajcie zdjęcia Holeckiej czy tego drugiego bo już mi ziemniaki w piwnicy gniją gdy ich widzę. Nie oglądam ich programu i tu też ich nie chcę oglądać :) dla swojego zdrowia psychicznego.
odpowiedź
User
Andrzej
Hehe, co za propaganda... rozmawiam z sąsiadami, z kolegami w pracy i siedmiu na dziesięciu prawie w ogóle nie ogląda TVN. Jedynie jakieś seriale i filmy. Moja rodzina i większość sąsiadów faktów nie ogląda gdyż zaklamuja rzeczywistość.
odpowiedź
User
novum33
co jest ważniejsze-podsumowanie oglądalności programów informacyjnych w ogóle czy ich wyniki na poszczególnym kanale?bo jeśli to pierwsze to artykuł jest manipulacją.moim zdaniem liczy się widownia całościowa Wiadomości i Teleexpressu bo właśnie z powodu ich udostępnienia na INFO straciły tak dużo na Jedynce
35 74
odpowiedź
User
sin
Popieram przedpiszcę. Dawajcie poprzednie logo, czyli "dt" - będzie idealnie pasować.
odpowiedź
User
jestem antykomunistą
Dzień dobry, w kręgu moich najbliższych znajomych, wstydem jest oglądanie kłamliwych Faktów. Niemal każdy wie, że jest to stek fałszywie przedstawianych informacji. Oglądanie tych fałszywych mord Niesiołowskiego, Schetyny zawsze wiąże się z wysokim ciśnieniem. Do widzenia.
odpowiedź
User
ranifa
Fakty są dla niemyslacych lemingow, w Anglii nie traktuje się poważnie osób, które powołują się na informacje z TVN.
odpowiedź
User
wózek transmisyjny
"Wiadomości" to jest elitarny program informacyjny dla widzów wymagających, oczekujących od programu informacyjnego poprawnej informacji i całej prawdy, nawet tej bolesnej. "Wiadomości" to nie jest program dla POwskich fanatyków, którzy znieść nie mogą faktu, że ubóstwiana przez nich partia polityczna jest żenująca. POwcy mają klapki na oczach i tego nie dostrzegają. Nie widzą na własne oczy, jak pozytywnie się zmieniło życie w Polsce przez ostatnie dwa lata dzięki PiS. Ślepo i bezgranicznie wierzą za to w manipulacje faktami w swoich kochanych lewackich stacjach komercyjnych i bardzo ich boli, kiedy TVP wykazuje obłudę poprzedniej władzy. Lepiej łykać papkę z TVN 24, TOK FM, GW i innych takich i wierzyć, że PO jest cacy, a PiS to samo zło. Po ludzku współczuję tym POwskim fanatykom, bo im już nic nie pomoże.

Cieszę się, że "Wiadomości" nie ścigają się na słupki oglądalności i po prostu robią swoje, dla swoich inteligentnych, wymagających odbiorców! Przegrać wyścig o oglądalność z lewackimi "Faktami" czy inną komercyjną papką to żaden wstyd.
odpowiedź
User
xyz
Każdy wie,że to siara oglądać tvn, obciach do potęgi n-tej.
odpowiedź
User
taka sytuacja
Niech dalej wałkują politykę przez 90% czasu antenowego w TVP w programach informacyjnych i się dziwią że im słupki spadają. Polsat ich wyprzedził mimo tego iż tak naprawdę stoi w miejscu jeśli chodzi o widzów.
odpowiedź
User
taka sytuacja
Niech dalej wałkują politykę przez 90% czasu antenowego w TVP w programach informacyjnych i się dziwią że im słupki spadają. Polsat ich wyprzedził mimo tego iż tak naprawdę stoi w miejscu jeśli chodzi o widzów.
57 13
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing