SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Wiadomości” w TVP1 straciły 1,13 mln widzów, a „Teleexpress” - 928 tys. „Fakty” liderem w październiku

Nowym liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w październiku br. zostały „Fakty” TVN z przewagą 760 tys. widzów nad „Wiadomościami” TVP1. Z kolei z czwartego na trzecie miejsce awansowały „Wydarzenia”, które wyprzedziły „Teleexpress” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Danuta Holecka, fot. TVPDanuta Holecka, fot. TVP

„Fakty” w październiku 2017 roku oglądało średnio 2,91 mln widzów, co zapewniło TVN 21,56 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 8,34 proc. widzów, czyli 265 tys. oglądających - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 3,07 mln widzów, co przełożyło się na 22,74 proc. udziału. Było to o 8,82 proc. mniej, niż w październiku 2016 roku.

Na drugie miejsce spadły „Wiadomości” TVP1. Ich oglądalność zmalała najbardziej w zestawieniu - o 34,41 proc. (1,13 mln widzów). W październiku 2017 roku wyniosła ona 2,15 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 14,72 proc. - najniższego miesięcznego poziomu w historii prowadzenia badań telemetrycznych w Polsce (rok wcześniej było to 21,56 proc.).

Od czwartku, 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska pokazuje swoje główne programy informacyjne „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” również na antenie TVP Info. Średnia widownia „Wiadomości” na antenie newsowej stacji w październiku br. wyniosła 492 tys. osób, a udział - 3,38 proc. Oznacza to, że łącznie program na dwóch antenach miał 2,64 mln widzów (18,10 proc. udziału). Było to i tak o 19,34 proc. mniej, niż „Wiadomości” gromadziły rok temu tylko na jednej antenie.

Podium uzupełniają „Wydarzenia” Polsatu, które awansowały z miejsca czwartego. Widownia tego dziennika wyniosła 2,09 mln osób, po spadku o 7,80 proc. (177 tys. widzów). Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w październiku br. oglądało 2,27 mln widzów, czyli o 7,06 proc. mniej, niż przed rokiem.

Oczko niżej znalazł się „Teleexpress” TVP1, który spadł z miejsca trzeciego. Tym samym po raz drugi w historii dziennik Telewizji Polsat miał wyższy wynik od serwisu TVP. Widownia „Teleexpressu” na głównej antenie zmniejszyła się o 31,77 proc. (928 tys. osób) do 1,99 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku zmalał z 28,85 proc. do 21,04 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 2,53 mln widzów, będąc i tak o 13,40 proc. niższą niż rok temu, kiedy „Teleexpress” emitowany był tylko na głównej antenie.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał o 20,67 proc. do 1,14 mln widzów.

Równoległa emisja tego dziennika w TVP Info wpłynęła na jego wzrost oglądalności. W październiku br. „Panorama” na obu antenach miała o 7,22 proc. więcej widzów, niż rok temu, kiedy emitowana była tylko w Dwójce.

Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to właśnie „Panorama” jako jedyna pochwalić się mogła wzrostem. Co ciekawe, nawet i w tym ujęciu najwięcej straciły serwisy TVP1: „Wiadomości” i „Teleexpress” (mimo że porównujemy ich dane oglądalności z października ub.r. tylko z głównej anteny z wynikami z października br. z dwóch anten).

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w październiku 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 19,27 proc. do 958 tys. oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 796 tys. osób (w dół o 15,98 proc.).

Również i w tym ujęciu zdecydowanie największe spadki zanotowały serwisy publicznej Jedynki: „Wiadomości” (38,03 proc.) i „Teleexpress” (31,18 proc.).

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten również i tutaj jedyny wzrost zanotowała „Panorama”, której wynik poszedł do góry o 4,21 proc. Z kolei najwięcej straciły „Wiadomości” - było to 26,17 proc.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Dołącz do dyskusji: „Wiadomości” w TVP1 straciły 1,13 mln widzów, a „Teleexpress” - 928 tys. „Fakty” liderem w październiku

129 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Do wirtualnemedia
Mam prośbę, gdy piszecie o Wiadomościach, nie dawajcie zdjęcia Holeckiej czy tego drugiego bo już mi ziemniaki w piwnicy gniją gdy ich widzę. Nie oglądam ich programu i tu też ich nie chcę oglądać :) dla swojego zdrowia psychicznego.
odpowiedź
User
Andrzej
Hehe, co za propaganda... rozmawiam z sąsiadami, z kolegami w pracy i siedmiu na dziesięciu prawie w ogóle nie ogląda TVN. Jedynie jakieś seriale i filmy. Moja rodzina i większość sąsiadów faktów nie ogląda gdyż zaklamuja rzeczywistość.
odpowiedź
User
novum33
co jest ważniejsze-podsumowanie oglądalności programów informacyjnych w ogóle czy ich wyniki na poszczególnym kanale?bo jeśli to pierwsze to artykuł jest manipulacją.moim zdaniem liczy się widownia całościowa Wiadomości i Teleexpressu bo właśnie z powodu ich udostępnienia na INFO straciły tak dużo na Jedynce
odpowiedź