SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

1,7 mln widzów „Twoja twarz brzmi znajomo 9”. Polsat liderem rynku

Dziewiątą edycję show „Twoja twarz brzmi znajomo” ogląda średnio 1,69 mln widzów, o 230 tys. mniej niż w analogicznym okresie ub.r. Program jednak nadal daje Polsatowi pozycję zdecydowanego lidera w rynku telewizyjnym.

Jury Twoja twarz brzmi znajomo 9; fot. Endemol Shine Polska Article

Polsat dziewiąty sezon „Twoja twarz brzmi znajomo” pokazuje w soboty około godz. 22.00, począwszy od 3 marca br. Średnia oglądalność trzech pierwszych odcinków programu (pokazanych do 17 marca br.) wyniosła 1,69 mln widzów, co przełożyło się na 16,34 proc. udziału stacji w rynku wśród wszystkich widzów, 15,18 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 15,67 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Z danych do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że przynajmniej przez 1 minutę każdy z poszczególnych odcinków oglądało średnio 3,75 mln widzów w 4+.

Największą popularnością cieszył się pierwszy odcinek produkcji. Przyciągnął on uwagę 1,85 mln osób.

Dla porównania, siódma edycja formatu, nadawana wiosną ub.r. po trzech pierwszych odcinkach przyciągała przed telewizory o 230 tys. widzów więcej. Oglądało ją średnio 1,92 mln osób, co przekładało się na 18,64 proc. udziału w grupie 4+, 16,64 w 16-49 i 17,22 w 16-59.

Polsat w czasie nadawania najnowszej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” nadal jest zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego. Druga pozycja wśród tzw. „wielkiej czwórki” należy do TVN, emitującego w tym czasie filmy fabularne, co daje mu 8,46 proc. udziału. Na podium plasuje się jeszcze TVP1 (gł. filmy; 8,34 proc.), a tzw. „wielką czwórkę” uzupełnia TVP2 (gł. liczne seriale; 3,96 proc.).

Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59.

Wyemitowane dotychczas powtórkowe odcinki produkcji w niedzielne popołudnia oglądało średnio 1,18 mln widzów, co przełożyło się na 8,72 proc. udziału w grupie 4+ i 7,88 w 16-49.

„Twoja twarz brzmi znajomo” to widowisko produkowane przez Endemol Shine Polska, w którym gwiazdy wcielają się w znanych wykonawców muzycznych, naśladując nie tylko ich śpiew, ale też ruch sceniczny.

W ósmej edycji programu występują: Anna Guzik, Natalia Krakowiak, Filip Lato, Joanna Lazer, Izabella Miko, Andrzej Młynarczyk, Krzysztof Szczepaniak i Jan Traczyk.

Jako pierwsi podaliśmy potwierdzoną informację że do grona jurorów nowych odcinków programu dołączył Kacper Kuszewski (zwycięzca ósmej edycji show), który zastąpił Bartłomieja Kasprzykowskiego. Oprócz tej zmiany uczestników nadal oceniają: Małgorzata Walewska, Paweł Królikowski i Katarzyna Skrzynecka, a program ponownie prowadzą Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2017 roku wyniósł 10,91 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 1,7 mln widzów „Twoja twarz brzmi znajomo 9”. Polsat liderem rynku

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
on
Bardzo dobry jakościowo program, pomimo lat, a bardzo dobrą oglądalnością.
29 12
odpowiedź
User
Nico
Taka kasa wywalona na produkcję i tylko tylu widzów?
10 29
odpowiedź
User
Dinozarł
strasznie mało w 16-49. To program od starców dla starców?
11 21
odpowiedź