SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Ojciec Internetu" szefem papieskiej rady ds. mediów

Arcybiskup Claudio Maria Celli został mianowany przez Benedykta XVI przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. Zastąpi on amerykańskiego arcybiskupa Johna Foleya.

66-letni arcybiskup Celli był dotychczas sekretarzem administracji dóbr Stolicy Apostolskiej. Uważany jest za "ojca Internetu w Watykanie". Kierował watykańską komisją do spraw Internetu. Jego zasługą jest komputeryzacja wszystkich watykańskich urzędów i umieszczenie ich stron w sieci przed jedenastoma laty.

To arcybiskup Celli ujawnił ponad dziesięć lat temu, że "Jan Paweł II jest zafascynowany możliwościami Internetu, choć nie zgłębił jeszcze istoty jego działania" .

Nowy przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu uważa, że "łączność Internetowa pozwala Kościołowi na komunikację z człowiekiem poszukującym prawdy i sprawiedliwości".

Nie wiadomo jeszcze, czy wraz z tą nominacją dojdzie następnie do zapowiadanej od dawna przez media reorganizacji watykańskich mediów i połączenia ich z Papieską Radą ds. Środków Społecznego Przekazu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Ojciec Internetu" szefem papieskiej rady ds. mediów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl