SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Olejnik i Żakowski ręczą

Znani dziennikarze Radia Zet wstawili się za b. szefem Poczty Polskiej

Znani dziennikarze Monika Olejnik i Jacek Żakowski poręczyli za podejrzanego o wzięcie 20 tys. zł łapówki b. szefa Poczty Polskiej Jacka Turczyńskiego. Jeśli prokuratura przyjęłaby poręczenie, mógłby on wyjść z aresztu.

Dziennikarze podkreślają "osobiste zasługi" Turczyńskiego jako szefa Polsko-Niemieckiej Fundacji "Pojednanie" w uzyskaniu odszkodowań dla polskich robotników przymusowych III Rzeszy, co budzi "głęboki szacunek i wdzięczność" Olejnik i Żakowskiego.

"Mamy też przekonanie, że długotrwałe pozbawienie wolności związanej z poprzednim rządem osoby o tak poważnych zasługach dla dobra publicznego bez prawomocnego wyroku sądowego może budzić obawy co do politycznej bezstronności wymiaru sprawiedliwości" - piszą autorzy poręczenia.

Mają oni nadzieję, że ich poręcznie spowoduje zamianę aresztu tymczasowego na jakiś inny "łagodniejszy środek". "Poręczamy, że Jacek Turczyński stawi się na każde wezwanie prokuratora lub sądu i nie będzie w sposób bezprawny utrudniał postępowania" - brzmi konkluzja poręczenia.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Olejnik i Żakowski ręczą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl