SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Olejnik wraca do Jedynki

Spore zmiany w "Wiadomościach", gdzie prace traci Sławomir Jeneralski, Przemysław Orcholski, Mariusz Rudnik i Lena Bretes

Ostatnio jest bardzo głośno o zmianach w najchętniej oglądanym polskim kanale telewizyjnym, czyli TVP 1. Jak już informowaliśmy po wakacjach w TVP pojawi się Monika Olejnik, która ma poprowadzic autorski program, od poniedziałku do czwartku o 20.10.

Ale zmian w TVP 1 jest więcej. Jak podaje "SE" Sławomir Jeneralski, Przemysław Orcholski i Mariusz Rudnik będą odsunięci od pracy w "Wiadomościach". Lena Bretes traci stanowisko kierownika programów informacyjnych w TVP 1.

 - Oficjalnie poinformowano mnie, że przestaję być też kierownikiem programów informacyjnych - powiedziała  Bretes.

Na razie niczego jej nie zaproponowano. Nie wie też, kto ma ją zastąpić. - Z prasy dowiedziałam się, że ma to nastąpić do końca wakacji - stwierdza.

Sławomir Jeneralski do końca tygodnia jest na urlopie. Przyznaje, że doszły go "pewne słuchy" o zmianach w TVP 1, ale "pełnej wiedzy" nie ma. - Dlatego nie będę tego komentować - powiedział nam.

Podobne stanowisko zajmuje Przemysław Orcholski. - Dopóki nie otrzymam decyzji na piśmie, nie mam nic do powiedzenia - mówi. Dodaje, że nadal uczestniczy w pracy redakcji. Dziennikarze, wokół których zagęściła się atmosfera, nieoficjalnie mówią, że dziwi ich zachowanie nowego szefa Jedynki. Twierdzą, że choć w różnych gazetach pojawiają się nazwiska osób "do odstrzelenia", oni oficjalnie o niczym nie wiedzą. Do tej pory szef nie znalazł czasu, by zebrać zespół i poinformować o planowanych zmianach.
 
Według "SE"  o czystkach w telewizji zagrożeni dziennikarze mówią, że "było zapotrzebowanie społeczne na przyłożenie telewizji publicznej".

Z programu znika również "Tygodnik Polityczny Jedynki" Andrzeja Kwiatkowskiego i "Monitor Wiadomości". - W nowej ramówce ich nie będzie - mówił w "Dzienniku Bałtyckim" urzędujący szef TVP 1, Maciej Grzywaczewski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Olejnik wraca do Jedynki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl