SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

OLX.pl z kolejnymi opłatami - za wystawianie nieruchomości

Serwis ogłoszeń lokalnych OLX.pl (należący do Grupy Allegro) wprowadził opłaty za wystawianie ogłoszeń w większości kategorii swojego kolejnego działu - Nieruchomości. Tak jak w przypadku motoryzacji stawka za ogłoszenie wynosi 29,99 zł.

Article

Pod koniec listopada OLX.pl wprowadził opłatę za wystawianie samochodów w cenie ponad 5 tys. zł. - Oferujemy ogromny zasięg i bardzo wysoką skuteczność. Jesteśmy przekonani, że ustalona cena równoważy zapewnianą przez nas efektywność - tłumaczyła portalowi Wirtualnemedia.pl Marta Pietranik-Pacuła, PR manager OLX.pl (więcej na ten temat).

We wtorek serwis poinformował, że identyczną opłatę - 29,99 zł - wprowadza w większości kategorii działu Nieruchomości: Mieszkania sprzedaż, Mieszkania zamiana, Domy sprzedaż, Domy zamiana, Działki sprzedaż, Działki zamiana, Biura i lokale sprzedaż, Biura i lokale zamiana, Hale i magazyny sprzedaż, Garaże i parkingi sprzedaż, Garaże i parkingi zamiana, Pozostałe nieruchomości sprzedaż oraz Pozostałe nieruchomości zamiana.

Przedstawiciele OLX.pl zaznaczyli, że ważność zachowują kupione wcześniej pakiety ogłoszeń w kategoriach Mieszkania sprzedaż, Domy sprzedaż, Działki sprzedaż, Biura i lokale sprzedaż, Hale i magazyny sprzedaż oraz Garaże i parkingi sprzedaż. Już kupione pakiety będzie można wykorzystać, natomiast nie będzie prowadzona sprzedaż nowych.

- Środki pozyskane z opłat zostaną zainwestowane w dalszy rozwój kategorii Nieruchomości. Chcemy, aby nadal rosła i była internetowym miejscem pierwszego wyboru przy zakupie i sprzedaży mieszkania, domu czy garażu. Warto podkreślić, że w zamian za poniesiona opłatę ogłoszenie znajdzie się w miejscu odwiedzanym częściej, niż jakikolwiek wyspecjalizowany serwis z nieruchomościami w kraju - mówi nam obecnie Marta Pietranik-Pacuła.

W grudniu ub.r. OLX.pl odwiedziło 7,08 mln użytkowników (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: OLX.pl z kolejnymi opłatami - za wystawianie nieruchomości

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Korporacyjny bełkot. Zmiana nazwy powoduje powolny upadek serwisu toteż łapią każdą okazję na zarobienie paru złotych. Kręciło się dobrze? Było nie ruszać - śpecjalisty jak z koziej d*py trąbka!
75 9
odpowiedź
User
mmm
miało to sens jak było darmowe, płatnych serwisów już jest wystarczająco dużo
69 10
odpowiedź
User
Bakiet
Życzę udanego upadku ...
73 9
odpowiedź
User
drumm
Zmiana nazwy była totalnie chybiona. Jak chcieli wprowadzić serwis na inne rynki to już lepiej było tam wprowadzić jako nowe, a w Polsce zostawić markę pod domeną tablica.pl.

Druga sprawa, że ten serwis nie jest na tyle atrakcyjny by wołać sobie za niektóre rzeczy opłaty, zwłaszcza, że jest sporo serwisów darmowych.
Oczywiście nie oczekuję całkowitej domowości bo wiem, ze utrzymanie każdego serwisu kosztuje, ale tutaj zaczynają przeginać i olx staje się powoli płatnym serwisem, a to moim zdaniem zaważy na przyszłości olx.
27 11
odpowiedź
User
andre
to szczyt wszystkiegi i kolejny krok analogii do allegro: małymi kroczkami do celu- płatości za wszystko,
i po co ta niefortunna zmiana z nośnej TABLICY.PL na niezrozumiałą OLX ???
W tym kraju nic nie może funkcjonowac normalnie...jak już coś nowego to oczywiście na niekorzyść konsumenta.
56 13
odpowiedź