SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aplikacja mobilna Onetu i „Gazeta Pisarzy” nagrodzone w INMA Global Media Award

W tegorocznej edycji konkursu INMA Global Media Award nagrody przyznano za dwa projekty z Polski: aplikację mobilną Onet 4.0 udostępnioną przez Grupę Onet-RASP w październiku ub.r., oraz „Gazetę Pisarzy”, specjalne wydanie „Gazety Wyborczej” z kwietnia ub.r.

Od lewej: Bartłomiej Pucek, Jovan Protic, Mark Dekan i Paweł Leżański podczas gali INMA Global Media Award 2017 Article

- Przede wszystkim jestem dumny z osiągnięć polskiego zespołu. Grupa Onet-RAS Polska jest pierwszym polskim wydawcą z tak prestiżową międzynarodową nagrodą za aplikację mobilną. Sukces aplikacji Onetu to informacja dla całego świata, że jesteśmy liderem kreatywności i innowacji, potwierdza on naszą pozycję wiodącego wydawcy treści cyfrowych w tej części świata - komentuje tę nagrodę Mark Dekan, CEO Grupy Onet-RAS Polska.

Aplikacja otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii Najlepsze Zastosowanie Mobile'u.

- Kiedy tworzyliśmy aplikację Onet, postawiliśmy sobie wysokie wymagania. Aplikacja musiała uwzględniać najczęstsze potrzeby i oczekiwania użytkowników: najnowsze wiadomości, wysokiej jakości treści, wideo oraz szybkość działania. Nadrzędnym celem było nie tylko zbudowanie najlepszej aplikacji informacyjnej, ale również pokazanie czegoś nowego, co nazywamy momentem „wow” - opisuje Bartłomiej Pucek, Head of mobile and digital projects w Grupie Onet-RAS Polska. - Ta prestiżowa nagroda jest zwieńczeniem pracy wielu osób, które tworzyły aplikację Onet. Jesteśmy bardzo dumni, że potrafimy dostarczyć naszym użytkownikom światowej klasy produkt, z którego codziennie korzystają - dodaje.

Nowa wersja aplikacji mobilnej Onetu, oznaczona numerem 4.0, została udostępniona w październiku ub.r., działa na platformach Android i iOS. W aplikacji wprowadzono m.in. możliwość sterowania niektórymi funkcjami za pomocą komend głosowych oraz odtwarzania w formie audio treści artykułów i nowego serwisu informacyjnego „Onet24”.

Onet 4.0 w tym roku otrzymał nagrodę dla najlepszej aplikacji mobilnej w konkursie Mobile Trends Awards oraz złoto w kategorii Innowacyjne Media w konkursie Innovation.

Z kolei za „Gazetę Pisarzy”, specjalne weekendowe wydanie „Gazety Wyborczej” (Agora), które ukazał się w drugiej połowie kwietnia ub.r., w INMA Global Media Award przyznano drugą nagrodę w kategorii Najlepsza Koncepcja Zachęcenia do Czytania Prasy.

„Gazetę Pisarzy” przygotowało ponad 60 autorów książek, m.in. Wojciech Kuczok, Anna Dziewit-Meller, Sylwia Chutnik i Marcin Wroński. Wydanie powstało z okazji Światowego Dnia Książki i z inspiracji Wrocławia - Europejskiej Stolicy Kultury.

W rozstrzygniętej właśnie edycji  konkursu INMA Global Media Award do finału w 20 kategoriach wybrano 115 zgłoszeń z całego świata. Nagrodzonych zostało 40.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aplikacja mobilna Onetu i „Gazeta Pisarzy” nagrodzone w INMA Global Media Award

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pracownica
Onet bez Jovana byłby daleko w tyle! Kochamy Cię Jovan
18 14
odpowiedź
User
Janciu
Hahah, tak akurat Bucek to się tam narobił hehe. Przecież to dyzma, z który na siłe wszędzie się wpycha.
25 11
odpowiedź
User
jadek
a droga taka nagroda? ile wpłacili za finał i komu to utną z pensji?;)
14 10
odpowiedź
User
Borys B
Sami się nominują sami nagradzają jak to środowisko czosnkowców Jacy oni życzliwi wobec siebie!!!
12 9
odpowiedź