SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet i RASP z NK.pl wyprzedziły Grupę Wirtualna Polska (Megapanel z lutego)

Grupa Onet - RASP dzięki dołączeniu do niej serwisu NK.pl utrzymała w lutym zasięg ze stycznia i wyprzedziła Grupę Wirtualna Polska, która zanotowała spadek o 268 tys. użytkowników. Liderami są niezmiennie serwisy Google, Facebook i YouTube.

Article

W lutym br. strony Google odwiedziło 20,56 mln polskich użytkowników, czyli 95 proc. wszystkich internautów w naszym kraju. Było to o 122,2 tys. mniej niż miesiąc wcześniej, ale o 911 tys. więcej niż rok wcześniej.

Facebook miał 17,44 mln użytkowników (nieznaczny spadek w skali miesiąca, a wzrost o 1,37 mln rok do roku), natomiast YouTube - 16,69 mln (wzrost o 1,19 mln w skali roku).

Polską branżę internetową najbardziej w ostatnich miesiącach interesowała walka na zasięgi o miano lidera wśród rodzimych wydawców między Onetem i Ringer Axel Springer Polska oraz Grupą Wirtualna Polska. W grudniu ub.r. Grupa WP, dzięki przejęciom kilku serwisów tematycznych na czele z Money.pl, po raz pierwszy od wielu lat wyprzedziła Grupę Onet - RASP i prowadzenie utrzymała w styczniu (zobacz szczegóły). Grupa Onet najpierw oskarżyła konkurenta, że sztucznie zawyża odwiedzalność strony głównej WP.pl z wyszukiwarki Google (więcej o tym), a potem sugerowała, że wyniki Megapanelu są opóźniane z uwagi na debiut giełdowy Grupy Wirtualna Polska, a do jej wyników nie dołączono jeszcze danych portalu NK.pl, którego kupno sfinalizowała w lutym (więcej na ten temat).

Ostatecznie w wynikach z lutego ruch na NK.pl został już dodany do Grupy Onet - RASP, dzięki czemu w skali miesiąca zyskała ona 28,5 tys. użytkowników, podczas gdy Grupa WP straciła ich 267,9 tys. W efekcie Grupa Onet - RASP wyprzedziła Grupę WP, a różnica między nimi wynosi 141,3 tys. użytkowników i 0,7 pkt proc. zasięgu.

W skali roku Grupa Onet - RASP zyskała 944,8 tys. użytkowników, natomiast strony Wirtualnej Polski i Grupy o2 w lutym ub.r. były jeszcze klasyfikowane osobno.


Większość czołowych polskich wydawców zanotowała w lutym spadki zasięgów w skali miesiąca. Najwięcej - 616,3 tys. użytkowników - straciły strony Allegro i GG, które z kolei rok do roku zanotowały spadek o 803,8 tys. użytkowników.

Serwisy Interii w skali miesiąca straciły 352,1 tys. użytkowników, za to w skali roku zyskały 349,9 tys. Natomiast witryny Gazeta.pl w tych dwóch ujęciach zanotowały spadki o 423,8 tys. i 1,34 mln.


Spadki w skali miesiąca przeważają również w rankingu serwisów klasyfikowanych jako domeny. Najwięcej straciły Google.com (542,3 tys. użytkowników), Wikipedia.org (507 tys.) i Dobreprogramy.pl (533,7 tys.).

Za to serwis bukmacherski Bet365.com zyskał 999,4 tys. użytkowników, a Money.pl - 827,1 tys. (wcześniejsze wzrosty odwiedzalności Money.pl i kilku innych serwisów ekonomicznych analizowaliśmy niedawno - przeczytaj ten tekst).

Pozostałe wyniki na drugiej podstronie

  • 1
  • 2

Dołącz do dyskusji: Onet i RASP z NK.pl wyprzedziły Grupę Wirtualna Polska (Megapanel z lutego)

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Johnny
Co za niespodzianka...
odpowiedź
User
Ekspert
CZyli był spisek gemiusa i wp przed debiutem giełdowym

zENada!!!
odpowiedź
User
X
Ile odslon ma NK?
odpowiedź