SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Operatorzy kablowi rezygnują z TVN

Ponad milion abonentów straciło dostęp do TVN Turbo. Niebawem z platform cyfrowych i sieci kablowych mogą zniknąć inne kanały TVN: Style, 24 i Meteo.

Jaka jest tego przyczyna? Grupa TVN zmienia umowy z sieciami kablowymi i podnosi ceny swoich kanałów tematycznych - podał "Dziennik". Nie wszystkie kablówki godzą się jednak na nowe ceny stacji Grupy TVN. Według Krzysztofa Stefaniaka z Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej już około 1,3 mln osób straciło dostęp do TVN Turbo.

Jak powiedział "Dziennikowi" Józef Kot przedstawiciel Vectry, za nadawanie TVN Turbo stacja zażądała 9 eurocentów od każdego abonenta, a jest to aż dziewięciokrotnie więcej, niż przed zmianą ceny (1 cent amerykański).

Prezes TVN Turbo, Olgierd Dobrzyński mówi dla gazety, że telewizja TVN Turbo jest wśród trzech najchętniej oglądanych kanałów tematycznych w kraju. Dodaje, że spośród 300 funkcjonujących w Polsce operatorów kablowych, umowy podpisało już 230. - Nasze kanały należą do czołówki najlepiej oglądanych telewizji, a cena za nie i tak nie jest wysoka - twierdzi Dobrzyński.

Tymczasem już w lipcu przyjdzie czas na odświeżenie umowy kablówek na emisję TVN Style. Według "Dziennika", TVN zamierza podnieść cenę również tej stacji.

Co na to TVN?

W związku z wypowiedzią Krzysztofa Stefaniaka, rzecznika prasowego Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, w artykule Mateusza Sosnowskiego „Operatorzy kablowi rezygnują z TVN Turbo, bo stacja podniosła ceny” opublikowanego w „Dzienniku” z dnia 26 kwietnia 2006 roku, oświadczam, iż nieprawdą jest, że TVN Turbo „przestał być już odbierany przez około 1,3 mln abonentów w kraju”. Spadek liczby odbiorców TVN Turbo na koniec marca br. w stosunku do grudnia 2005 roku według raportów szczegółowych dostarczonych przez operatorów telewizji kablowej i platform cyfrowych jest niższy niż 100 tysięcy abonentów, co stanowi niespełna 3% wszystkich abonentów TVN Turbo.

Nieprawdą jest, iż „za kilka miesięcy operatorzy satelitarni i kablowi mogą w ogóle przestać emitować kanały tematyczne TVN”. Prawie wszystkie umowy licencyjne na program TVN24
i TVN Meteo są zawarte na czas nieokreślony i nie są obecnie prowadzone jakiekolwiek rozmowy na temat zmiany warunków tych umów z operatorami telewizji kablowych.

Olgierd Dobrzyński
Prezes TVN Turbo

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Operatorzy kablowi rezygnują z TVN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl