SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Operatorzy kablowi skarżą się na Cyfrowy Polsat do UOKiK-u. „Hurtowa cena pakietów z Euro 2016 wyższa od detalicznej”

Związek Mediakom, zrzeszający małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, skierował do UOKiK-u zawiadomienie o podejrzeniu ograniczania konkurencji przez Cyfrowy Polsat przy oferowaniu pakietu kanałów z transmisjami Euro 2016. Skarżą się, że cena hurtowa zaproponowana niektórym operatorom jest wyższa od ceny detalicznej dla części abonentów Cyfrowego Polsatu.

Article

Wszystkie mecze Euro 2016 wraz z obszernymi komentarzami, analizami i powtórkami będą transmitowane przez Telewizję Polsat w dwóch kodowanych kanałach bez reklam: Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD (zobacz szczegółowy plan transmisji).

Cyfrowy Polsat oferuje je za darmo tym ze swoich abonentów, którzy przedłużą umowę o 24 miesiące. Dla pozostałych klientów telewizji satelitarnej będzie kosztował 79 zł, a dla klientów internetu - 99 zł.

Według Związku Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom, zrzeszającego małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, Cyfrowy Polsat niektórym zewnętrznym operatorom zaoferował pakiet z kanałami w cenie wyższej niż 79 zł.

- Niestety, hurtowa cena zakupu praw zaproponowana operatorom kablowym przez Polsat nie pozwala skutecznie konkurować z platformą Cyfrowy Polsat, ponieważ jest wyższa od ceny detalicznej jaką płacą konsumenci Cyfrowego Polsatu - tłumaczy Związek w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl. - Nie jest nam znany fakt , aby jakikolwiek operator kablowy wynegocjował cenę, która pozwoli przedstawić konsumentom sieci kablowych podobne warunki cenowe do tych, jakie otrzymają konsumenci Cyfrowego Polsatu - dodaje organizacja.

Mediakom zdecydował się zawiadomić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o takich działaniach Cyfrowego Polsatu. Zdaniem związku zachodzi podejrzenie, że Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat wykorzystują swoją pozycję dominującą i ograniczają konkurencję.

Cyfrowy Polsat porozumiał się już co do dystrybucji Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD z największymi platformami satelinarnymi i sieciami kablowymi. Pakiet z tymi kanałami oferują swoim klientom: nc+ - za 99 zł (a za darmo dla klientów przedłużających umowę o 24 miesiące z opcją multiroom), UPC Polska - wszystkim klientom za 99 zł, Multimedia Polska - w cenach 79 zł i 99 zł i Vectra - w cenach od 19,90 zł do 99,90 zł.

Dołącz do dyskusji: Operatorzy kablowi skarżą się na Cyfrowy Polsat do UOKiK-u. „Hurtowa cena pakietów z Euro 2016 wyższa od detalicznej”

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mingo
Chwila, chwila, przecież to Polsat jest właścicielem tych kanałów i mógłby nawet żądać za nie po 150 zł, a u siebie dać za 1 zł i nikomu nic do tego.
odpowiedź
User
ani grosza
Operatorom kablówek na południu kraju proponuję klientom włączenie czeskiego multipleksu, gdzie jest ĆT Sport i olać lichwiarzy. Nawet kiedy się przypierdo....ą sprawa jest do wytłumaczenia, bo sygnał czeski jest na tyle silny i przez szerokopasmowe wzmacniacze sobie może wchodzić i być instalacji- ważne aby był na tym samym kanale na którym odbiera go antena - we Wrocławiu 36. Nie ma żadnego prawa, które nakazuje w instalacji zbiorczej filtrowanie i wycinanie określonych sygnałów, które odbiera naziemna antena.
odpowiedź
User
Waldek
No nie, nie bardzo rozumiem. Czemu Polsat nie ma promować swoich własnych klientów w Cyfrowym Polsacie? Z tego co rozumiem, to spora ich część będzie mieć Euro w całości za darmo, bez dodatkowych opłat, i to ma być nieuczciwa konkurencja? Bez żartów!
odpowiedź