SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Oprogramowanie kontra piraci

Stowarzyszenie IFPI (International Federation of Phonographic Industry) oraz MPA (Motion Picture Association) opracowały darmowe narzędzie programowe przeznaczone do walki z piractwem komputerowym.

Aplikacja „Digital File Check”, duńskiej firmy DtecNet, pozwala na blokowanie i usuwanie aplikacji służących do wymiany plików w sieciach P2P, jak również sprawdza legalność plików przechowywanych na komputerze i kasuje te, które są podejrzane.

DFC poszukuje na komputerze plików powiązanych z jedną ze 198 wersji aplikacji P2P, takich jak Kazaa, eDonkey czy WinMX. Program przeszukuje foldery udostępnione w sieci i sprawdza legalność przechowywanych tam plików. Ale bynajmniej nie oznacza to, że pirackie kopie można ukryć w innym folderze, bowiem w dalszej kolejność aplikacja sprawdza wszystkie dyski komputera, na którym jest zainstalowana.

Twórcy aplikacji chcieli uzbroić użytkowników komputerów w narzędzie pomagające wykryć nielegalne pliki na maszynach. Mowa tu przede wszystkim o rodzicach kontrolujących swoje dzieci, ale także o pracodawcach, którzy będą mogli skontrolować sprzęt swoich pracowników. Przedstawiciele IFPI zapewniają, że aplikacja nie komunikuje się po przeszukaniu zawartości pamięci komputerów ani z tym stowarzyszeniem, ani z żadną inną organizacją. Program działa na komputerach z systemem Windows.
 
Źródło: Herald Tribune

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Oprogramowanie kontra piraci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl