SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Oracle przejmuje Portal Software

Powiększa się udział aplikacji Oracle w sektorze komunikacji i mediów.

Oracle ogłosił, że zamierza przejąć firmę Portal Software Inc. globalnego dostawcę rozwiązań billingowych i systemów do zarządzania przychodami dla branży komunikacji i mediów. Oracle zaoferował w przetargu na zakup Portal Software cenę 4,90 USD na akcję, czyli około 220 mln USD za całość transakcji.

"Połączenie oprogramowania Oracle i Portal Software będzie stanowiło pierwszy tak kompleksowy pakiet rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej” – powiedział Charles Phillips, Prezes Oracle. "Już dziś dostarczamy naszą technologię i aplikacje do ponad 90% firm tego sektora na świecie. Dla tych klientów aplikacje billingowe są logicznym rozszerzeniem naszych rozwiązań”.

Oracle ma dzisiaj bardzo dobrą pozycję na rynku komunikacji i mediów. Na świecie aż 17 spośród 20 najbardziej zyskownych firm tego sektora używa aplikacji Oracle. Ponadto aplikacje Siebel Telecom Oracle’a stały się standardem w telefonicznych centrach obsługi klientów (call center). Także baza danych Oracle Database 10g ma wysoką pozycję w tej branży, podobnie jak technologia TimesTen. Oracle Fusion Middleware jest zaś najszybciej rozwijającą się platformą wspomagającą dostarczanie usług w sieciach nowej generacji i przy użyciu niezależnych standardów.

"Zintegrowane rozwiązanie obejmujące oprogramowanie ERP i CRM firmy Oracle wraz z naszym billingiem i systemem do zarządzania przychodami jest dokładnie tym, czego oczekiwali nasi klienci” - powiedział założyciel i prezes Portal Software, Dave Labuda.

Portal Software oferuje jedyne na rynku rozwiązanie oparte na obiektowej architekturze Oracle, które może zarządzać billingiem dla wszystkich usług komunikacyjnych: kablowych, bezprzewodowych, szerokopasmowych, VoIP, IPTV, muzycznych czy wideo. W miarę postępującej konwergencji usług komunikacyjnych, medialnych i rozrywkowych, Oracle będzie w stanie zaoferować sprawdzone rozwiązania w zakresie billingu, interakcji z klientem czy też zarządzania usługami i zawartością serwisów.

Pracownicy Portal Software staną się specjalizowaną dla branży komunikacyjnej grupą biznesową Oracle, skoncentrowaną na rozwiązaniach billingowych i systemach do zarządzania przychodami. Dyrektorem generalnym nowej grupy zostanie Bhaskar Gorti, dotychczasowy wiceprezes ds. sprzedaży w firmie Portal. Dave Labuda zaś obejmie w grupie stanowisko dyrektora ds. technologii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Oracle przejmuje Portal Software

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl