SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pracownica Lasów Państwowych: nie jestem klientką chwalącą w TVP Info promocję na Orlenie

W mediach społecznościowych pojawiła się teza, że kobieta z niedawnej relacji TVP Info o promocji na stacjach Orlen to Anna Poskrobko, pracownica Lasów Państwowych, która rok temu jako „turystka Anna” chwaliła ich nowy serwis internetowy. Informację podało kilka portali internetowych, m.in. o2.pl. Poskrobko zapewnia, że nie jest osobą ze stacji Orlen.

Ujęcia z relacji z Anną Poskrobko i kobietą ze stacji Orlen Article

W ostatnich dniach w TVP Info pojawiły się materiały o ruszającej właśnie promocji na stacjach Lotos, w ramach której w lipcu i sierpniu uczestnicy programu lojalnościowego Vitay będą mogli zatankować po 150 litrów paliwa miesięcznie ze zniżką 30 groszy na litrze (w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny rabat wyniesie 40 groszy).

Po ogłoszeniu promocji Vitay wskoczyło do czołówek najczęściej pobieranych aplikacji mobilnych w Google Play i AppStore.

W TVP Info klientka chwali promocję

W jednej z relacji w TVP Info, przygotowanej przez Macieja Biskupa  z TVP3 Wrocław, promocję chwalili kierowcy przyjeżdżający na stację Orlenu. Kobieta w ciemnych okularach powiedziała reporterowi, że taka oferta zachęca, żeby „korzystać z naszych rodzimych źródeł energii”, w efekcie „pieniądze zostają w Polsce, a my jesteśmy bardziej zadowoleni”.

Niektórym kobieta skojarzyła się z Anną Poskrobko, pracownicą działu promocji i mediów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Głośno było o niej w lipcu ub.r., kiedy w materiale TVP3 Białystok chwaliła przygotowaną przez Lasy Państwowe mobilną wersję serwisu Czaswlas.pl. Została podpisana na „pasku” jako „turystka Anna”, nie wspomniano, gdzie pracuje.

Teraz w social media pojawiły się tezy, że to Anna Poskrobko wypowiedziała się dla TVP Info na wrocławskiej stacji Orlenu. Sugerowano, że to kolejna manipulacja publicznego nadawcy.

Sprawę podchwyciły m.in. profile społecznościowe dokumentujące treści propagandowe w TVP. Bez weryfikacji poinformowały też o niej niektóre portale. „Manipulacja TVP? Wydało się, kim jest "klientka" Orlenu” - stwierdzono w tytule tekstu na o2.pl.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział natomiast, że złoży skargę w tej sprawie. - TAK DZIAŁA PROPAGANDA TVP - podkreślił.

Anna Poskrobko: nie jestem klientką ze stacji Orlenu

W środę rano Anna Poskrobko przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl, że nie jest kobietą, która wypowiedziała się dla TVP Info na wrocławskiej stacji Orlenu.

- Bohaterka w reportażu Pana Macieja Biskupa to zupełnie inna osoba. Ma nawet inny głos i nie jest do mnie podobna - podkreśliła. Kobieta z relacji TVP Info ma brodawkę na prawej części podbródka, której nie ma pracownica Lasów Państwowych.

Anna Poskrobko zwróciła uwagę, że przy materiałach sugerujących, że jest osobą chwalącą promocję Orlenu, pojawiają się obraźliwe komentarze. Oczekuje, że teksty z taką tezą zostaną usunięte, w innym przypadku nie wyklucza działań prawnych.

Jej wersję potwierdził Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - Skandaliczna manipulacja! Klientka stacji benzynowej @PKN_ORLEN TO NIE Pani Anna Poskrobko. Dość oszczerstw i szczucia na dziennikarzy TVP! - podkreślił na Twitterze.

Olechowski domaga się, żeby o2.pl i Plejada.pl zamieścimy sprostowanie nieprawdziwych informacji.

Po południu tekst na o2.pl został poprawiony, u dołu dodano przeprosiny za „wprowadzenie w błąd użytkowników i brak należytej staranności”. - Jednocześnie zapewniamy, że jest to odosobniony wypadek przy pracy, a intencją redakcji nie było wprowadzenie czytelników w błąd - zaznaczono.

Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 293 978 widzów, a udział w rynku oglądalności - 5,35 proc., po wzroście rok do roku o 40,8 proc.

Dołącz do dyskusji: Pracownica Lasów Państwowych: nie jestem klientką chwalącą w TVP Info promocję na Orlenie

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
A co to? Nikt nie komentuje?
19 6
odpowiedź
User
Kambalarz
Może to i nie ona, ale po przytoczonych wypowiedziach pewne jest, że to kolejna "przypadkowa" osoba.
40 13
odpowiedź
User
Media
Może to słynny projektant Christian Paul?
40 6
odpowiedź