SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ostra batalia o Erę i Heyah

ET oskarża Elektrim o celowe wprowadzenie w błąd akcjonariuszy.

Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o. (ET) uważa, że Elektrim SA, nie podając do wiadomości publicznej transakcji z Mega Investments o wyprowadzeniu udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. (PTC), wprowadził celowo w błąd akcjonariuszy i potencjalnych inwestorów, poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Według ET, Elektrim SA publicznie potwierdza, że nie jest właścicielem udziałów w kapitale zakładowym PTC, ponieważ 31 stycznia 2005 roku dokonał rzekomego wniesienia udziałów w PTC do spółki Mega Investments.

„To stwierdzenie jest rażąco sprzeczne z oświadczeniami złożonymi przez Elektrim przed licznymi sądami, w tym: Sądem Rejestrowym w celu wpisania Elektrim do Krajowego Rejestru Sądowego jako wspólnika PTC w dniu 24 lutego 2005 r., Sądem Odwoławczym w trakcie rozprawy apelacyjnej w sprawie wpisu Elektrim do Krajowego Rejestru Sądowego, Sądem Okręgowym w trakcie postępowania zmierzającego do ustalenia, kto jest prawowitym właścicielem udziałów w kapitale PTC” – czytamy w komunikacie.

Według ET, Elektrim potwierdza także, że nie poinformował opinii publicznej o dokonanej transakcji z Mega Investments, a to z kolei jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) w związku z podejrzeniem naruszenia prawa.

„Nie podając transakcji z Mega Investments do wiadomości publicznej, Elektrim wprowadził w błąd akcjonariuszy i potencjalnych inwestorów” – czytamy dalej.

Według środowego wydania „Pulsu Biznesu”, szef rady nadzorczej Elektrimu Zygmunt Solorz-Żak powiedział dziennikowi, że KPWiG zgodziła się na utajnienie tej transakcji.

ET uważa, że Elektrim potwierdza także, iż zastaw na udziałach w Mega Investments został ustanowiony na rzecz PAI Media, spółki będącej własnością Solorza-Żaka, w celu zabezpieczenia pożyczki udzielonej spółce ZE PAK. Z kolei ZE PAK jest kontrolowana przez pana Solorza-Żaka za pośrednictwem spółki Inwestycje Polskie.

Elektrim Telekomunikacja oczekuje, że Sąd Rejestrowy wykona prawomocne orzeczenie Sądu Odwoławczego z 26 sierpnia 2005 roku dla dobra spółki PTC, jak i jej klientów.

Struktura udziałowców PTC przed zmianami w KRS w lutym tego roku wyglądała następująco: Elektrim Telekomunikacja – 47,9998% udziałów, T-Mobile Deutschland GmbH – 22,5% udziałów, MediaOne International BV – 22,5% udziałów, Polpager Sp. z o.o. – 4,0% udziałów, CARCOM Warszawa Sp. z o.o. – 1,9% udziałów, Elektrim Autoinwest SA – 1,1% udziałów, Elektrim SA – 0,0002% udziałów.

ET i Elektrim toczą spór o 47,9998% w operatorze sieci Era i Heyah.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ostra batalia o Erę i Heyah

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl