SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ostrzeżenie na komórce

"Telefon niebezpieczny dla mózgu dziecka".

Po rekomendowaniu przez WHO (World Health Organization) wykorzystaniu przez dzieci zestawów słuchawkowych podczas korzystania z komórek, Dlaia Itzik, stojąca na czele izraelskiego ministerstwa odpowiadającego za kwestie łączności zaproponowała, by telefony komórkowe w Izraelu były oznaczane specjalnymi napisami ostrzegającymi o negatywnym wpływie promieniowania telefonów komórkowych na organizmy dzieci.

Kości czaszki młodego człowieka są cieńsze od tych spotykanych u dorosłej osoby, a mózg stale się rozwija. Dlatego też, niektórzy eksperci wyrażają wątpliwości co do poziomu bezpieczeństwa wykorzystujących mobilne telefony dzieci.

Badania WHO w tej materii mają się zakończyć pod koniec roku. Ich celem jest nie tylko odnalezienie powiązań między wykorzystywaniem telefonów komórkowych a rakiem, ale i np. zanikami pamięci. Tymczasem w lutym tego roku, brytyjscy naukowcy ostrzegali, by z telefonów komórkowych nie korzystały w ogóle dzieci poniżej ósmego roku życia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ostrzeżenie na komórce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl