SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ostrzeżenie przed oszustami

Ostrzeżenie przed internetowymi oszustami żerującymi na akcji pomocy dla ofiar tsunami

Policja brytyjska ostrzegła w sobotę dawców pomocy dla ofiar tsunami przed internetowymi oszustami, usiłującymi przywłaszczyć sobie część przekazywanych milionowych sum - podał Reuter.

Oszustwa polegają m.in. na wysyłaniu fałszywych e-maili z prośbą o przekazywanie pieniędzy dla ofiar tsunami na zagraniczne konta bankowe. Pojawiły się też fałszywe strony internetowe, wykorzystujące akcję pomocy do rozsiewania wirusów komputerowych.

"Wzywamy obywateli do zachowania czujności w celu zapobieżenia i pokrzyżowania tych i podobnych przestępczych oszustw" - głosi komunikat Krajowej Służby Wywiadu Kryminalnego (NCIS).

NCIS zastrzega się, że nie zamierza w żadnej mierze zniechęcić społeczeństwa do przekazywania datków na rzecz ofiar tsunami. Podkreśla jednak, że pieniądze należy wpłacać wyłącznie na konto oficjalnie zarejestrowanych instytucji pomocy i organizacji charytatywnych.

Brytyjczycy przekazali już co najmniej 100 mln funtów (187 mln dolarów) w odpowiedzi na ogłoszony natychmiast po tsunami apel o pomoc dla ofiar kataklizmu. (pap)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ostrzeżenie przed oszustami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl