SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

P4 podpisała z Polkomtelem umowę o roamingu krajowym

Negocjacje P4 z Polkomtelem dotyczące roamingu krajowego zakończyły się sukcesem, spółki podpisały umowę na co najmniej pięć lat.

Poinformowali przedstawiciele Polkomtela i P4 podczas czwartkowej konferencji prasowej.

"Na podstawie umowy, P4 będzie miała dostęp do połączeń głosowych, smsów, transmisji danych za pośrednictwem naszej sieci i będzie to sprzedawała pod swoją marką" - powiedział Jarosław Bauc, prezes Polkomtela.

"P4 nie może korzystać z innych sieci" - dodał.

Prezes Polkomtela poinformował również, że spółka spodziewa się zwiększonych przychodów i zysków z tego projektu, jednak o tym będzie decydowała sprawność P4.

Spółki nie chciały ujawnić więcej szczegółów dotyczących zawartej umowy.

Polkomtel ma nadzieję, że nie będzie to jedyna umowa tego typu.

"Negocjujemy w tej chwili od kilku do kilkunastu innych projektów" - powiedział dziennikarzom Bauc.

Chris Bannister, prezes P4, podtrzymał, że spółka chce rozpocząć działania w czwartym kwartale 2006 roku. Powiedział również dziennikarzom, że umowa z Polkomtelem została podpisana na minimum pięć lat.

"Zamierzamy świadczyć usługi od czwartego kwartału tego roku, przed wejściem na rynek zmienimy brand" - powiedział Bannister.

"Chcemy mieć 5 proc. rynku na koniec 07 pod względem przychodów" - dodał.

Dzięki umowie P4 zyska dostęp do infrastruktury Polkomtela, co umożliwi jej świadczenie usług GSM. Dotychczas usługi telefonii komórkowej w Polsce świadczą firmy PTC, Centertel i Polkomtel.

70 proc. udziałów P4 należy do islandzkiego funduszu inwestycyjnego Novator, a 30 proc. udziałów do Netii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: P4 podpisała z Polkomtelem umowę o roamingu krajowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl