SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paged może przekroczyć tegoroczną prognozę zysku netto

Producent płyt wiórowych i mebli Paged może przekroczyć tegoroczną prognozę wyników finansowych zakładającą osiągnięcie zysku netto rzędu 39 mln zł, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Daniela Mzyka w środę.

"W prognozie 13 mln zł stanowi wartość przeszacowań majątku. Tymczasem możemy zanotować większe zyski ze sprzedaży gruntu Mineralna. Ponadto wyniki w segmencie sklejki są bardzo dobre i z nadwyżką pokrywają efekty słabej koniunktury w meblach. Podtrzymuję więc nasze prognozy, a nawet uważam że jest szansa na ich przekroczenie" - powiedział prezes Pagedu.

Dodał, że pomimo trudnej sytuacji na rynku mebli w kraju, firma kontynuuje działania zmierzające do rozwoju tej działalności.

"Brakuje nam silnej marki w tym segmencie i będziemy nad tym pracować. Chcemy poprawić współczynnik reklamacji do 2,50% z 4,15% obecnie. Walczymy o nowe rynki zbytu, jak Czechy, Słowacja i Węgry. Ponadto będziemy sprzedawać europejskim odbiorcom kontraktowym, co zwiększy wolumeny naszej produkcji, bo mamy wciąż niewykorzystane moce. Wprowadzamy również nową ofertę, jak meble dziecięce czy łazienkowe. Mogą one wejść do sklepów koło września" - zaznaczył Mzyk.

Z kolei segment sklejki rośnie w tym roku dynamicznie. Prezes Pagedu podtrzymuje plan przejęć i zainteresowanie Sklejką Pisz.

"Ponadto myślimy o spółce ze wschodniej Polski, co zabezpieczyłoby nas pod kątem dostępu do surowca. W obliczu dużego popytu właśnie na surowiec urasta to do jednego z naszych priorytetów. Jednocześnie prowadzimy działania zmierzające do osiągnięcia 40% wolumenu produkcji, który będzie generował marżę przekraczającą poziom 900 zł. Nasz najlepszy wynik dotychczas to 600 zł w 2007 roku" - wskazał prezes firmy.

Ocenił, że długoterminowym planem w segmencie sklejki jest osiągnięcie poziomu około 40 mln zł zysku netto z tej działalności.

Spółka Paged miała 9,58 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 29,49 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 84,58 mln zł wobec 84,47 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paged może przekroczyć tegoroczną prognozę zysku netto

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl