SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PAIiIZ liczy na ponad 15 mld euro BIZ w 2008 r.

Napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) do Polski w tym roku może przekroczyć poziom 15 mld euro wobec 13,7 mld euro w ub. roku, wynika z wypowiedzi prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) Pawła Wojciechowskiego.

PAIiIZ liczy na ponad 15 mld euro BIZ w 2008 r.

"Myślę, że wielkość inwestycji zagranicznych może przekroczyć w tym roku 15 mld euro" - powiedział Wojciechowski agencji ISB w poniedziałek. Dodał, że w pierwszym kwartale można zakładać ich napływ na ok. 1 mld euro miesięcznie, choć nie ma jeszcze oficjalnych statystyk za ten okres.

Na razie wiadomo, że w styczniu zanotowano 1,1 mld euro BIZ, według NBP.

W zeszłym roku BIZ wyniosły 13,7 mld euro nie licząc tzw. inwestycji w tranzycie szacowanych na dodatkowo 1-4 mld euro.

Wcześniej w poniedziałek Wojciechowski poinformował na konferencji z okazji inwestycji Forda, że obecnie PAIiIZ realizuje ok. 150 projektów, w tym ok. 20 w sektorze motoryzacyjnym.

"Możemy na pewno spodziewać się kolejnych inwestycji w tej branży" - podkreślił. Dodał, że zainteresowanie pochodzi głownie z krajów europejskich, a z Niemiec rozpatrywanych jest 7 projektów.

"To co przyciągało i będzie przyciągać inwestorów do polski to kadra inżynierska i wysokie kwalifikacje polskich pracowników" - dodał.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PAIiIZ liczy na ponad 15 mld euro BIZ w 2008 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl