SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pat w TVP. Nie było spotkania prezesa ze związkami

We wtorek nie doszło do spotkania prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego z działającymi w TVP związkami zawodowymi. W sali pojawili się bowiem reprezentanci związków zawodowych reprezentujących byłych pracowników TVP w LeasingTeam.

Janusz Daszczyński Article

Wtorkowe spotkanie miało dotyczyć sprawy outsourcingu. Miał wziąć w nim udział prezes TVP Janusz Daszczyński oraz przedstawiciele największych związków zawodowych działających w TVP, tj. Wizji, NZSS „Solidarność” oraz Międzyzakładowego Związki Zawodowego Pracowników Radia i Telewizji. W sali pojawiły się jednak też dwie przedstawicielki komórki zakładowej Wizji działającej w firmie LeasingTeam, do której w ub.r. przeszło 411 pracowników TVP.

Zarząd TVP w komunikacie podkreśla, że związek Wizja „nie uprzedzając pracodawcy, jednostronnie rozszerzył formułę spotkania o osoby nie będące pracownikami spółki - przedstawicielki organizacji związkowych nie działających w TVP” - Strona związkowa, nie zgadzając się na kontynuowanie spotkania bez udziału tych osób, opuściła salę zrywając rozmowy - czytamy w oświadczeniu TVP.

Związkowcy twierdzą jednak, że prezes TVP Janusz Daszczyński wcale na spotkaniu się nie pojawił, a byli obecni na nim jedynie „dyrektorzy jednostek organizacyjnych i jeden kierownik”. - Strona pracodawcy zażądała wyproszenia ze spotkania tych przedstawicieli związków, którzy należą do grupy pozornie „wyoutsourcingowanych” pracowników spółki. Był to warunek podjęcia jakichkolwiek rozmów ze związkami. W tej sytuacji strona związkowa została zmuszona do opuszczenia spotkania - podali w oświadczeniu przedstawiciele trzech związków zawodowych.

W komunikacie zarządu TVP czytamy, że „podtrzymuje on wolę rozmów z partnerem społecznym i ponawia swoje zaproszenie apelując o respektowanie ustalonych uprzednio zasad”. Związkowcy jednak w te deklaracje nie wierzą, uznając je za „pusty frazes”. - Nie rozumiemy, jak można deklarować wolę rozmów z partnerem społecznym i jednocześnie nie przychodzić na umówione wcześniej spotkanie, wysyłając w swoim imieniu osoby, do których trzy reprezentatywne związki zawodowe zgłosiły votum nieufności - czytamy w ich oświadczeniu.

Janusz Daszczyński zadeklarował też otwartość na spotkanie z każdym, także byłym pracownikiem TVP, co związkowcy przyjęli z aprobatą.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pat w TVP. Nie było spotkania prezesa ze związkami

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nick
gra, rozgrywa, powołuje amatorów - patrz TVP Olsztyn, deklaruje i załatwia swoje interesy, WIELKIE ROZCZAROWANIE
25 12
odpowiedź
User
Andy61
Prezesura TVP to miejsce przeklęte. Każdego zmienia w diabła .Związkowcom pozostaje manifa przed hotelem Courtyard w Gdyni dokąd w najbliższą sobotę zjedzie się zapewne cała telewizyjna śmietana wraz z osobami towarzyszącymi oczywiście.
15 11
odpowiedź
User
Camille Bellier
Pisałem już jakiś czas temu, że ten Pan To TOTALNA ŻENUA. i KOMPLETNE ROZCZAROWANIE.
Czytałem wypowiedz p. Wyszkowskiego na temat nowego prezesa tuż po nominacji , ale nie zacytuję jej. Powiem tylko tyle, że Krzysztof Wyszkowski miał - NIESTETY - znów rację.
15 9
odpowiedź
User
joj
Pisałem już jakiś czas temu, że ten Pan To TOTALNA ŻENUA. i KOMPLETNE ROZCZAROWANIE.
Czytałem wypowiedz p. Wyszkowskiego na temat nowego prezesa tuż po nominacji , ale nie zacytuję jej. Powiem tylko tyle, że Krzysztof Wyszkowski miał - NIESTETY - znów rację.


Mówcie, co chcecie, ale to co się dzieje na Woro... jeszcze za Braunem zatęsknimy. Wygląda na to, że zasłona dymna opada i ...
10 8
odpowiedź
User
Tele morele
A czy związkowcy interesują sie ludźmi na umowach o dzieło? Czy walczą jedynie o własne tyłki?
9 9
odpowiedź