SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Peter Greenaway kręci we Wrocławiu

Peter Greenaway zdradził, że swój najnowszy film "Straż nocna" chce zrealizować w Polsce - podaje dziennik "Rzeczpospolita".

Już wkrótce brytyjski reżyser przyjedzie do Wrocławia na dokumentację do swojego najnowszego projektu, dla którego inspiracją jest słynny obraz Rembrandta. Film prezentować będzie malarza przy pracy nad "Strażą nocną". W scenariuszu znalazły się również retrospekcje, ukazujące wcześniejsze życie żonatego artysty uwikłanego w romanse ze służącymi. W filmie nie zabraknie również wątku sensacyjnego, bezpośrednio związanego z obrazem, który ponoć zawiera zakodowane informacje na temat morderstwa.

- Od dawna prowadzimy rozmowy z holenderskimi producentami "Straży nocnej" - wyjawił w rozmowie z gazetą Piotr Mularuk, współwłaściciel firmy Yeti Films. - Mam nadzieję, że podpiszemy umowę w najbliższych dniach.

Film "Straż nocna", który powstanie w systemie High Definition, będzie europejską koprodukcją. Budżet szacowany jest na 5 milionów euro. W realizację obrazu zaangażowały się firmy z Holandii, Francji i Niemiec. Partnerem będzie najprawdopodobniej również rodzime studio Yeti Films. Jeśli zostanie podpisana stosowna umowa, w Polsce powstanie duża część zdjęć. W samym tylko Wrocławiu potrwałyby około półtora miesiąca i rozpoczęłyby się na przełomie maja i czerwca. Greenaway ma nadzieję, że autorem scenografii będzie polski artysta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Peter Greenaway kręci we Wrocławiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl