SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PGE nie spieszy się ze sprzedażą akcji w Polkomtelu

PGE Polska Grupa Energetyczna nie będzie spieszyć się ze sprzedażą prawie 22% akcji w Polkomtelu i zrobi to tylko wtedy jeśli otrzyma satysfakcjonującą propozycję, wynika ze środowej wypowiedzi prezesa PGE Tomasza Zadrogi.

PGE nie spieszy się ze sprzedażą akcji w Polkomtelu

"Jeśli dostaniemy dobrą propozycję to sprzedamy akcje Polkomtela, choć może lepiej poczekać z transakcją i 'żyć' z dywidend" - powiedział Zadroga dziennikarzom w środę. Podkreślił, że PGE ma dobrą sytuację finansową i nie będzie spieszyć się z tą transakcją.

Po zakupie akcji od TDC, PGE posiada obecnie 21,85% akcji Polkomtela.

Zadroga poinformował, że zysk PGE w 2008 roku, po wyłączeniu transakcji jednorazowych na pewno nie będzie gorszy od zanotowanego w 2007 roku.

W 2007 r. PGE odnotowała przychody skonsolidowane wg MSSF (z działalności kontynuowanej) w wysokości 23,2 mld złotych a zysk EBITDA w 2007 r. wyniósł ponad 4,7 mld złotych.

Z kolei w 2009 roku spółka spodziewa się spadku zysku, ale nieznaczącego.

Szybką transakcję sprzedaży akcji Polkomtela chce natomiast dokonać PKN Orlen, który po dokupieniu akcji od TDC posiada 24,39% walorów. "Zrobimy to także samodzielnie jeśli nie uda się nakłonić pozostałych polskich akcjonariuszy" - powiedział w środę w TVN CNBC Biznes prezes Jacek Krawiec.

Oprócz PGE i PKN Orlen, akcje Polkomtela ma KGHM (24,39%) i Węglokoks (4,98%).

Pozostałe walory - 24,39% - ma grupa Vodafone, która jest zainteresowana nabycie pakietu większościowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PGE nie spieszy się ze sprzedażą akcji w Polkomtelu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl