SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PGNiG chce inwestować w Egipcie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNiG) złożyło we wtorek oferty na dwa bloki koncesyjne na prace poszukiwawcze w Egipcie, w przetargu ogłoszonym przez państwową firmę Egyptian General Petroleum Corporation (EGPC).

Poinformował PGNiG w komunikacie.

„PGNiG jest zainteresowane dwoma blokami koncesyjnymi zlokalizowanymi w zachodniej części Pustyni Egipskiej. Decyzję o udziale w przetargu podjęto po dokonaniu szczegółowej analizy dokumentacji dostępnej w ‘Data Room’ w Kairze” - czytamy w komunikacie.

Spółka podała też we wtorek, że w związku z jej zakwalifikowaniem do kolejnego etapu w przetargu na obszary koncesyjne w Libii, analizuje materiały w celu złożenia oferty w tym postępowaniu.

„Delegacja PGNiG odbyła już wizytę w ‘Data Room’ w Trypolisie w celu pozyskania dostępnych informacji geologicznych i geofizycznych. Obecnie przeprowadzona jest szczegółowa analiza dokumentacji i na tej podstawie podjęta zostanie w grudniu 2006 r. decyzja o dalszym udziale w przetargu” - czytamy dalej.

Na początku października PGNiG, jako jedyna firma z Polski, zostało dopuszczone do kolejnego etapu w przetargu na koncesje na poszukiwania i eksploatację złóż w Libii.

Pod koniec marca wiceprezes gazowego monopolisty Stanisław Niedbalec zapowiedział, że PGNiG do końca roku przedstawi strategię, zakładającą „znacznie szersze wyjście poza Polskę”.

Podkreślił, że chodzi o wejście do krajów Afryki Północnej, które są bliżej Europy, a sytuacja polityczna w tym obszarze jest w miarę ustabilizowana.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PGNiG chce inwestować w Egipcie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl