SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Pierwszy Milion” miesięcznikiem. Paweł Zielewski redaktorem naczelnym

Magazyn „Pierwszy Milion” (Ringier Axel Springer Polska) przekształca się z dwumiesięcznika w miesięcznik. Tytuł został też wydzielony z redakcji „Forbesa”, a jego nowym redaktorem naczelnym jest Paweł Zielewski - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Paweł Zielewski, fot. rasp Article

„Pierwszy Milion” to tytuł skierowany do przedsiębiorczych Polaków, którzy chcą założyć własną firmę albo rozwinąć prowadzoną działalność. Testowy numer wszedł jesienią 2012 roku, regularnie zaczął się ukazywać z początkiem 2013 roku. Najpierw był kwartalnikiem, potem szybko stał się dwumiesięcznikiem.

Paweł Zielewski, obecnie redaktor naczelny "Pierwszego Miliona", a dotąd jego redaktor prowadzący, informuje Wirtualnemedia.pl, że wydawca dwa lata poświęcił na dopracowanie modelu pisma i zaistnienie jego marki w środowiskach wspierających przedsiębiorczość w Polsce.

- „Pierwszy Milion" w dotychczasowej formule zbudował silną grupą stałych odbiorców nie tylko wśród aktywnych przedsiębiorców, ale i ludzi szukających pomysłu na przyszłość - mówi Zielewski - Zmiana cyklu wydawniczego na miesięcznik jest naturalną konsekwencją pracy, która wykonaliśmy - dodaje.

>>> Zobacz Jedynki gazet i magazynów w naszym nowym serwisie

„Pierwszy Milion” wydzielony został ze struktur redakcji "Forbesa", aczkolwiek dziennikarze tego miesięcznika nadal będą aktywnie pisać dla tytułu dla przedsiębiorców 

- W ciągu dwóch lat zebraliśmy grupę sprawdzonych autorów i współpracowników zewnętrznych, którzy stanowić będą trzon osób piszących do „Pierwszego Miliona” - mówi Paweł Zielewski, który był wcześniej naczelnym serwisu Forbes.pl i publicystą magazynu „Forbes”, w którym pracował przez osiem lat. Na stanowisku naczelnego „PM” zastąpił właśnie oficjalnie szefa „Forbesa” Michała Broniatowskiego.

„Pierwszy Milion” ukazywał się co dwa miesiące w objętości 128 stron i w  cenie 14,90 zł. Miesięcznik będzie zaś miał 84 strony, a jego cena wyniesie 9,90 zł. Pierwszy numer pisma w częstotliwości miesięcznej ukaże się we wtorek 10 lutego br.

Z danych ZKDP wynika, że magazyn w ub.r. miał średnią sprzedaż ogółem na poziomie 9,8 tys. egz.

>>> Zobacz sprzedaż miesięczników w Polsce

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Pierwszy Milion” miesięcznikiem. Paweł Zielewski redaktorem naczelnym

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
gratulacje Paweł!!!
13 9
odpowiedź
User
asia
A kiedy drugi milion?
9 9
odpowiedź
User
Kazik
Zielu to prawdziwy popapraniec:) dobrze rozgrywa w axlu hehehe
15 12
odpowiedź
User
A
Brawo Zielu!
9 9
odpowiedź
User
ExAxel
Fajnie, że rozwija się tego typu tytuł: bardzo pozytywny, dobrze wydany, na wysokim poziomie merytorycznym. Plus dobry wybór Naczelnego.
16 8
odpowiedź