SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pinterest udostępnia darmowe narzędzia analityczne

Twórcy treści mogą już w serwisie Pinterest korzystać z Pinterest Web Analytics - zestawu narzędzi do analizy zawartości stron.

Pinterest udostępnia darmowe narzędzia analityczne

By korzystać z nowe funkcji Pinterest, trzeba posiadać stronę zweryfikowaną przez ten serwis społecznościowy. Osoby spełniające ten warunek otrzymają dostęp do najważniejszych danych statystycznych, dotyczących integracji ich witryny z popularną platformą. Będą tam informacje o tym, jakie treści były pinowane (udostępniane) przez internautów oraz jak często były później wyświetlane. Ponadto, będzie można śledzić ostatnie piny oraz najchętniej oglądane wpisy.

Dla wyświetlanych danych można ustalić wybrany przedział czasowy. Zbierane przez Pinterest Web Analytics informacje da się również pobrać, by mieć do nich dostęp w trybie offline.

Rozpocząć korzystanie z nowych narzędzi można pod tym adresem.

Obecnie Pinterest Web Analytics to darmowa funkcja. W mediach i wśród rynkowych analityków już jednak pojawiły się spekulacje mówiące o tym, że wkrótce popularny serwis społecznościowy będzie chciał zacząć na niej zarabiać. Możliwe więc, że niedługo pojawią się dodatkowe, bardziej zaawansowane narzędzia, dostępne tylko za opłatą.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pinterest udostępnia darmowe narzędzia analityczne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl