SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lisiewicz w „GP” o Czuchnowskim: grubas ze spasioną paszczą. Sakiewicz: to kolumna satyryczna, rządzi się swoimi prawami

Publicysta „Gazety Polskiej” Piotr Lisiewicz w felietonie w nowym numerze napisał, że dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski to grubas, który na niedawnej konferencji podkomisji smoleńskiej „wydarł był spasioną paszczę". - To kolumna satyryczna, która rządzi się swoimi prawami i nie można ingerować w humor. Ktoś ma taki, ktoś inny. Satyrycy wyśmiewają się ze wszystkiego - komentuje Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Od lewej: Piotr Lisiewicz i Tomasz Sakiewicz Article

W swoim felietonie Piotr Lisiewicz skomentował sytuację z zorganizowanej w zeszłym tygodniu konferencji prasowej podkomisji Antoniego Macierewicza zajmującej się badaniem katastrofy smoleńskiej. Podczas serii pytań od dziennikarzy Wojciech Czuchnowski powiedział: „Panie Antoni Macierewicz, chciałem powiedzieć, że jest pan kłamcą, przestępcą i w przyszłości odpowie pan przed sądem wolnej Polski za kłamstwa i szkody poczynione państwu polskiemu oraz pojedynczym ludziom. Zadawanie panu pytań nie ma najmniejszego sensu. Żegnam”.

Dziennikarze różnie to oceniali. Sam Wojciech Czuchnowski i publicyści „Gazety Wyborczej” przyznawali, że wyszedł on z roli dziennikarza. - Nie wytrzymałem. Uznałem, że trzeba kiedyś przerwać ten straszny teatr. I w oczy powiedzieć kłamcy, kim jest - opisał Czuchnowski.

- Grubas Wojciech Czuchnowski zabrał głos po ogłoszeniu raportu technicznego przez podkomisję Macierewicza, na którego wydarł był spasioną paszczę - napisał Piotr Lisiewicz w felietonie. - Nic nie mam do spasionych, sam mam brzuch niemały, niemniej gębę bardziej sympatyczną. Ale wyglądu Czuchnowskiego nijak nie da się połączyć z żywiołową kontestacją. To oczywisty dowód, że nie sterują nim ludzie z wojskówki, bo owi wyjadacze od razu zauważyliby, że to się nie opłaca -dodał.

- Wobec tego brutalnego ataku oczekuję solidarnej obrony ze strony redaktorów Semki i Sakiewicza (i innych grubych na prawicy) Dość hejtu wobec grubych!!!!! - skomentował to Wojciech Czuchnowski na Twitterze.

- Absolutnie nie po drodze mi z red Czuchnowskim. Ale jako grubas, który kilka razy na dzień bywa tak określany przez sympatyzujących z totalną - uważam pisanie przez „GP” o Czuchnowskim per "grubas ze spasioną jadaczką " za totalne zdziczenie i dowód intelektualnej słabości. Zwłaszcza, że w porównaniu ze mną Czuchnowski to wagowy cienias :) - napisał Wojciech Wybranowski z „Do Rzeczy”.

Tomasz Sakiewicz nie ma zastrzeżeń do tego fragmentu felietonu Lisiewicza. - To kolumna satyryczna, która rządzi się swoimi prawami i nie można ingerować w humor. Ktoś ma taki, ktoś inny. Satyrycy wyśmiewają się ze wszystkiego - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl. A co gdyby śmiano się tak z niego? - Cały czas się śmieją, nie przeszkadza mi to - deklaruje.

- Ja się w ten sposób nie śmieję, natomiast uważam, że w satyrze jest dopuszczalne wszystko i satyra to ostatnia rzecz, której powinna dotyczyć cenzura - dodaje Sakiewicz.

Według danych ZKDP w styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 31 199 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lisiewicz w „GP” o Czuchnowskim: grubas ze spasioną paszczą. Sakiewicz: to kolumna satyryczna, rządzi się swoimi prawami

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
Satyra zakłada również pewien poziom estetyki i inteligencji, ale o tym chyba w "GP" nie słyszeli
21 13
odpowiedź
User
jak
Niech się zaczną ze Smoleńska śmiać.
18 12
odpowiedź
User
widz555
Dawniej coś takiego można było nazwać mianem rynsztoku, ale w XXI wieku to się nazywa kanalizacja.
18 12
odpowiedź