SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr N. z zarzutem spowodowania wypadku samochodowego, grozi mu do 3 lat więzienia

Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła dziennikarzowi Piotrowi N. zarzut spowodowania wypadku drogowego, za co grozi do trzech lat więzienia. W wypadku z udziałem N. ucierpiała starsza kobieta.

Article

W czwartek 5 października znany dziennikarz Piotr N. jadąc swoim samochodem w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie, potrącił 77-letnią staruszkę, która doznała urazu żeber. Okazało się, że N. nie miał przy sobie prawa jazdy, nie miał też ważnego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego auta.

W kolejnych dniach ustalono, że dziennikarzowi prawo jazdy odebrała policja w 2009 roku za przekroczenie limitu punktów karnych. Jednak Starostwo Powiatowe w Piasecznie dopiero w ub.r. wydali decyzję o odebranie mu uprawnień do kierowania pojazdami drogowymi i oznaczyli go odpowiednio w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Pisma z potwierdzeniem tej decyzji nie udało się doręczyć dziennikarzowi, bo w międzyczasie zmienił adres zamieszkania.

Serwis TVP.info dowiedział się, że w czwartek Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła N. zarzut spowodowania wypadku drogowego. Podstawą jest paragraf 1 art. 177 Kodeksu karnego stanowiący, że „kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Ponadto na Piotra N. nałożono środek zapobiegawczy w postaci obowiązku powstrzymania się od prowadzenia pojazdów.

Wcześniej śledczy przesłuchali świadków wypadku oraz zapoznali się z protokołami z oględzin miejsca zdarzenia i opinią biegłego z zakresu medycyny sądowej.

Jednocześnie prokuratura wszczęła osobne postępowanie w sprawie niedopełniania obowiązków przez urzędników Starostwa Powiatowego w Piasecznie, którzy przez ponad pięć lat nie wydali decyzji administracyjnej o cofnięciu N. uprawnień do kierowania pojazdem.

W związku z wypadkiem ze współpracy z Piotrem N. wycofała się Grupa Onet-RASP (dziennikarz miał prowadzić nowy program „Czas na zasady”). N. nadal jest natomiast gospodarzem audycji „Prawda nas zaboli” w Radiu TOK FM.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr N. z zarzutem spowodowania wypadku samochodowego, grozi mu do 3 lat więzienia

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MAX
Nieźle
18 8
odpowiedź
User
Neo
Proponuję żeby przeprowadził dobry wywiad z Latkowskim. Poda mu kilka ważnych wskazówek na temat życia za kratkami i jak tę osobista porażkę przekuć w sukces.
18 11
odpowiedź
User
Marek N
"...nałożono środek zapobiegawczy w postaci obowiązku powstrzymania się od prowadzenia pojazdów"
Tego nie ogarniam...skoro ma odebrane prawo jazdy to jak ma się powstrzymać od prowadzenia pojazdów? Czyżby niektórzy mimo odebranych uprawnień nadal mogą prowadzić?
23 8
odpowiedź
User
ehehehe
Ciekawe, co na to Frans Timmermans i inni "obrońcy demokracji"? :-)
23 11
odpowiedź
User
zniesmaczony
Ten PiS już naprawdę przegina skoro podstawia Bogu ducha winną staruszkę pod koła obrońcy demokracji. Bo przecież sam by jej nie ucelował, chyba? Jak znam również życie to sam Macierewicz z Ziobro osobiście podarli prawo jazdy i polisę ubezpieczenia OC mega niewinnemu panu Piotrowi N. Podłość ludzka nie zna granic.
19 9
odpowiedź