SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"PiS i Samoobrona chcą szybko przejąć TVP"

Posłowie SLD i PO uważają, że PiS i Samoobrona chcą jak najszybciej przejąć Telewizję Polską.

Obie partie odpierają zarzut mówiąc, że wczorajszy wybór Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji był formalnością prawną.

Rada Krajowa wybrała ośmiu nowych członków Rady Nadzorczej TVP.

Poseł Samoobrony Janusz Maksymiuk uważa, że fakt, iż wyboru dokonano, nie oglądając się na polityków, bardzo dobrze świadczy o Radzie Krajowej.
 
Jednak posłowie PO wiążą wczorajszy wybór z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. Platforma uważa, że sejmowa komisja kultury wstrzymała obowiązujący obecnie sposób głosowania w KRRiT i że jest to korzystne dla Samoobrony.

Opozycja i niektórzy prawnicy uważają, że wczorajsza decyzja KRRiT budzi wątpliwości. Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego Elżbieta Kruk nie jest bowiem przewodniczącą Krajowej Rady, lecz przewodniczącą posiedzeń.

Tymczasem Krajowa Rada wybrała nowych członków Rady Nadzorczej TVP gremialnie. Jednak poseł PiS Jacek Kurski zapewnił, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Wiadomo, że poniedziałkowe posiedzenie Krajowej Rady opuścił rekomendowany przez LPR Lech Haydukiewicz. Miał on złożyć wniosek, w którym podważał zasadność zwołania tego posiedzenia.

Nowa Rada Nadzorcza TVP ukonstytuuje się po walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Nowego prezesa - Jana Dworaka - wybrała wczoraj wieczorem jeszcze stara Rada Nadzorcza.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "PiS i Samoobrona chcą szybko przejąć TVP"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl