SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PiS kontra TVP

"Wiadomości" - styl starego, dobrego "Dziennika TV"

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Marek Jurek określił jako skandal podjęcie przez telewizyjne "Wiadomości" tematu zarzutów wtorkowej "Trybuny" wobec prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego, którego dziennik oskarżył o podanie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym. (więcej poniżej)
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

PiS zwrócił się wczoraj do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o interwencję w związku z naruszeniem - zdaniem partii - prawa przez Telewizję Polską.

"Trybuna" zarzuciła Lechowi Kaczyńskiemu, że w oświadczeniu majątkowym za 2002 rok zataił swoje rzeczywiste dochody, ponieważ nie wpisał wynagrodzenia, jakie odebrał w urzędzie miasta w listopadzie i grudniu, oraz kwot pobieranych od stycznia do października z Sejmu RP. We wtorkowych programach Telewizji Polskiej pojawiły się materiały nawiązujące do informacji zamieszczonych w "Trybunie".

Zdaniem Jurka, każdy "rozsądny komentator" potraktowałby publikację w "Trybunie" jako złośliwy felieton, a nie merytoryczną informację.

W oświadczeniu PiS czytamy, że - zdaniem partii - Telewizja Polska naruszyła "nie tylko artykuł prawa prasowego chroniący obiektywizm informacyjny i pluralizm społeczny, ale również punkt mówiący o szczególnym obowiązku 'odpowiedzialności za słowo i dbaniu o dobre imię publicznej radiofonii i telewizji'".

PiS oczekuje od KRRiT stwierdzenia, że miało miejsce naruszenie przepisów wskazanych w ustawie, że "telewizja zachowała się w sposób niegodny". - Oczekujemy przede wszystkim satysfakcji moralnej - podkreślił Jurek.

W oświadczeniu PiS przypomniał, że "podobną pomyłkę sprawozdawczą popełniło wielu czołowych polityków SLD". "TVP żadnego nie raczyła wymienić" - napisano.

-Tego rodzaju akt dyskryminacji, popełniony wobec prof. Lecha Kaczyńskiego, należy traktować jako działanie niedopuszczalne w medium publicznym, tak z punktu widzenia zasad działania TVP, jak i zwyczajnej sprawiedliwości i równości obywatelskiej, których przestrzegać powinny instytucje publiczne" - czytamy w komunikacie.

Warto dodać, że tematu "Trybuny" w ogóle nie poruszyły "Fakty" a to co "Wiadomości" zrobiły w środę z Kaczyńskim, bardzo przypominało styl starego, dobrego "Dziennika TV".
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PiS kontra TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl