SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

PiS liderem, poparcie dla PO w dół. W Sejmie tylko cztery partie

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w lipcu wygrałoby je PiS z 35 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Na drugim miejscu - Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 23 proc.

fot. pap Article

Do Sejmu weszliby także przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej (8 proc.) i Nowej Prawicy (5 proc.).
 
W porównaniu z czerwcem poparcie dla PiS zmniejszyło się o 1 pkt proc., a dla PO - o 5 pkt. Poparcie dla SLD spadło o 2 pkt proc., dla Nowej Prawicy - wzrosło o 1 pkt.
 
PSL z poparciem 4 proc. znalazło się poniżej progu wyborczego (spadek o 1 pkt proc.). Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, Twój Ruch oraz Polska Razem Jarosława Gowina uzyskały w badaniu po 2 proc. deklaracji poparcia, a Ruch Narodowy - 1 proc. W porównaniu z czerwcem notowania TR, SP i Ruchu Narodowego nie zmieniły się, a Polski Razem - wzrosły o 1 pkt proc.
 
Wśród osób, które wyraziły zainteresowanie udziałem w wyborach parlamentarnych niemal co piąta (18 proc., wzrost o 7 pkt proc.) nie była zdecydowana, której partii przekazać swoje poparcie.
 
Gdyby wybory do Sejmu odbywały się na początku lipca, to frekwencja wyborcza nie byłaby wysoka – zamiar wzięcia udziału w głosowaniu zadeklarowało w sposób zdecydowany 16 proc. ankietowanych. 30 proc. badanych zadeklarowało, że raczej poszliby do urn, 19 proc. – że raczej nie, a 28 proc. – na pewno nie poszliby do urn wyborczych.
 
"Poziom mobilizacji do głosowania okazał się niższy niż w czerwcu. Do spadku zainteresowania polityką przyczyniły się być może wydarzenia związane z publikacją nagrań rozmów polityków przez +Wprost+" - odnotowuje TNS Polska.
 
Badanie przeprowadzono w dniach 11–16 lipca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 969 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne badano wśród osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PiS liderem, poparcie dla PO w dół. W Sejmie tylko cztery partie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
Zabranie ćwokom "peezelowskim" koryta - ech, marzenie!
12 11
odpowiedź
User
do Max
Oj glupis ty, glupis, strasznie glupis...
9 9
odpowiedź
User
ja
Wpis ,,do Max" sluszny, popieram.
10 8
odpowiedź
User
Dawid
Korwin jednak ma racje. Ludzie to debile
11 8
odpowiedź