SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PiS: nie będzie zakazów występowania w mediach

Nie będzie żadnych zakazów występowania polityków PiS w mediach -zapewnił rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński. Jak powiedział PiSczeka ewolucja wizerunku, który ma być cieplejszy i bardziejumiarkowany.

PiS: nie będzie zakazów występowania w mediach

"Gazeta Wyborcza" napisała, że Joachim Brudziński obawia się, żemoże dostać zakaz występowania w telewizji i radiu. Zakaz takimiałby mu wydać specjalny zespół do spraw mediów działający wPiS.

"Nie będzie żadnych zakazów, wskazań, że ktoś się ma pokazywać wmediach, a ktoś nie" - podkreślił Kamiński. Zaprzeczył jakobyBrudzińskiemu groził jakiś zakaz. "W żadnym przypadku. JoachimBrudziński będzie nadal obecny w mediach" - mówił rzecznik.Przyznał jednak, że PiS będzie się starało pokazać "cieplejszą,bardziej umiarkowaną stronę" Brudzińskiego.

Odnosząc się do opisanego przez "GW" zespołu ds. mediów,rzecznik powiedział, że jest to grupa "parlamentarzystów ispecjalistów od wizerunku i PR, którzy zbierają się od czasu doczasu, dzielą się pomysłami - taka burza mózgów". Pracami zespołukieruje sekretarz klubu PiS Adam Rogacki.

Według rzecznika, zadaniem zespołu jest zmiana wizerunku PiS nacieplejszy i bardziej umiarkowany. Tak więc jeśli chodzi o medialnywizerunek, PiS czeka "ewolucja, a nie rewolucja".
Zapowiedział, że politycy PiS przejdą w tej dziedzinie specjalneszkolenia. Przyznał, że od Nowego Roku postanowił, że będziebardziej umiarkowany, spokojny i stonowany" w swychwypowiedziach.

Zdaniem szefa klubu PiS Przemysława Gosiewskiego, zadaniemwspomnianego zespołu jest "analizowanie bieżącej sytuacji i dbanieo to, aby w różnych sprawach ważnych dla kraju klub parlamentarnyzabierał głos. Nie jest zadaniem zespołu ocena poszczególnychposłów".

Gosiewski uważa, że Brudziński dobrze wypada w mediach, że jegowypowiedzi są "właściwe z tego punktu widzenia, co PiS chceprzekazać". Według Kamińskiego, wzorem godnym naśladowania sąwypowiedzi i styl zachowania się b. wiceministra sprawzagranicznych Pawła Kowala.

Kowal też uważa, że zmiana wizerunku PiS jest potrzebna, "boczasy się zmieniają", a wraz z nowymi pokoleniami pojawiają sięoczekiwania, nowy język i formy komunikowania. On sam - jak mówi -nigdy nie uczył się tego, jak zachowywać się przed kamerami, czyrozmawiać z dziennikarzami, ale - jak zastrzegł - nie oznacza to,że takie szkolenia nie są potrzebne. Kowal sądzi, że najlepsząreceptą na PR w polityce jest: "ludzkim językiem mówić ludziomprawdę".

  • Więcej informacji:
  • PiS
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PiS: nie będzie zakazów występowania w mediach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl