SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKN Orlen może sprzedać swój pakiet Polkomtela już w lipcu

PKN Orlen jeszcze w lipcu może wystawić na sprzedaż swój pakiet 24,4% akcji Polkomtela, operatora komórkowej sieci Plus, wynika z wypowiedzi dyrektora finansowego spółki Sławomira Jędrzejczyka.

PKN Orlen może sprzedać swój pakiet Polkomtela już w lipcu

"Sprzedaż akcji Polkomtela dałaby nam komfort" - powiedział Jędrzejczyk, cytowany przez "Parkiet". W tym miesiącu wygasa porozumienie polskich operatorów Polkomtela, które blokowało możliwość sprzedaży udziałów.

Według "Parkietu", dzięki transakcji PKN Orlen spełniałby na koniec tego roku warunki swoich umów kredytowych.

Jędrzejczyk ocenił, że PKN Orlen może być jedynym akcjonariuszem, który wystawi w tym momencie swoje akcje na sprzedaż. Dodał, że spółka liczy, iż uzyska cenę minimalnie na takim poziomie jaki zapłaciła w grudniu za walory należące do TDC. Oznaczałoby to, że mogłaby pozyskać ok. 3,8 mld zł. PKN Orlen mógłby też zaproponować, żeby (jeśli wyniki Polkomtela po III kw. okażą się dobre), spółka wypłaciła w tym roku zaliczkę na poczet dywidendy z zysku za 2008 r.

Walne zgromadzenie Polkomtela zdecydowało na początku czerwca o przeznaczeniu na dywidendę 1.250,29 mln zł z zysku za 2008 r. Akcjonariusze zdecydowali, że 108,73 mln zł zostanie przeznaczone na kapitał zapasowy, a 71,49 mln zł na kapitał rezerwowy.

Zgodnie z informacjami na stronach internetowych spółki, wśród akcjonariuszy Polkomtela są polskie spółki: PKN Orlen (24,39%), PGE (21,85%), KGHM (24,39%) oraz Węglokoks (4,98%). Pozostałe akcje należą do grupy Vodafone (24,39%).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKN Orlen może sprzedać swój pakiet Polkomtela już w lipcu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl