SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKN Orlen nie spieszy się ze sprzedażą Polkomtela

PKN Orlen SA nie dąży już do jak najszybszej sprzedaży przez polskich akcjonariuszy akcji Polkomtela SA, ponieważ opóźnia się osiągnięcie porozumienia z zagranicznymi udziałowcami co do ceny.

Wynika z wypowiedzi prezesa PKN Igora Chalupca.

Cytowany przez wtorkową „Gazetę Prawną” Chalupec powiedział, że polscy akcjonariusze nie mogą porozumieć się z zagranicznymi, co do ceny za przekazanie kontroli nad operatorem sieci Plus GSM i Sami Swoi.

Prezes PKN Orlen podkreślił też, że jego firma „nie ma presji na prędką sprzedaż”, czytamy w gazecie.

Na początku września Chalupec mówił, że transakcja sprzedaży operatora Polkomtela jest „z technicznego punktu widzenia” możliwa do przeprowadzenia do końca tego roku. Chalupec powiedział także wówczas, że polscy akcjonariusze odpowiedzieli na pisma akcjonariuszy zagranicznych i obecnie czekają na ich reakcje.

Brytyjski Vodafone i duński TDC złożyły w resorcie skarbu wstępną ofertę odkupu udziałów w operatorze. Firmy zaproponowały, że odkupią po 22,89% akcji za 3,47 mld zł każda, dzięki czemu osiągnęłyby łącznie 85% udziału w Polkomtelu.

Oprócz PKN Orlen, polscy udziałowcy Polkomtela to KGHM Polska Miedź (19,61%) Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA (PSE, 17,56%) oraz Węglokoks (4,00%).

Polkomtel planuje pozyskać w tym roku ok. 2 mln nowych klientów. Na koniec pierwszego półrocza 2005 roku liczba abonentów Polkomtela wyniosła 7,88 mln zł. Pod względem liczby użytkowników operator zajmował trzecie miejsce wśród polskich operatorów komórkowych.

Według skonsolidowanego raportu KGHM, przychody Polkomtela w pierwszym półroczu wyniosły ponad 3mld zł (wzrost o ok. 10% r/r), a zysk netto – 527 mln zł, (wzrost o 23% r/r).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKN Orlen nie spieszy się ze sprzedażą Polkomtela

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl