SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKO BP oczekuje podpisania umowy z Pocztą Polską

Umowa PKO Banku Polskiego z Pocztą Polską dotycząca współpracy w świadczeniu usług finansowych, ma zostać podpisana najprawdopodobniej w pierwszej połowie września.

Zapowiedział we wtorek rzecznik prasowy PKO BP Marek Kłuciński.

„Umowa będzie podpisana w najbliższym możliwym czasie, prawdopodobnie w pierwszej połowie września” – powiedział agencji ISB Marek Kłuciński.

Tymczasem wtorkowy „Dziennik” donosił, że umowa ma zostać podpisana już w środę, 30 sierpnia. Według gazety, bank razem z Pocztą Polską mają wprowadzić w dwóch tysiącach placówek pocztowych możliwości wypłacania pieniędzy z konta bankowego.

Ponadto obie instytucje planują wdrożyć projekt o nazwie „Detal”, który dotyczy Banku Pocztowego. Już w 2006 roku w placówkach pocztowych miałyby pojawić się oddzielne stanowiska bankowe.

Według „Dziennika”, usprawnić ma się również udzielanie pożyczek przez Bank Pocztowy. Obecnie po złożeniu wniosku czeka się ok. dwóch tygodni na decyzję, a po wdrożeniu projektu zapadać ma ona w przeciągu 48 godzin.

W czerwcu br. PKO BP i Bank Pocztowy podpisały w czwartek list intencyjny w sprawie współpracy. Dzięki porozumieniu, Bank Pocztowy będzie prowadził sprzedaż produktów dla klientów detalicznych, oferowanych przez PKO BP. PKO BP i Poczta Polska podpisały list intencyjny i powołały zespół roboczy, by opracował szczegółowe propozycje współpracy już w 2005 roku.

PKO BP posiada już 25% plus jedną akcję Banku Pocztowego, w którym reszta walorów należy do Poczty Polskiej.

Skarb Państwa posiada wciąż ok. 51,5% akcji banku. Natomiast Poczta Polska jest przedsiębiorstwem państwowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKO BP oczekuje podpisania umowy z Pocztą Polską

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl